Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egy szobában aludtak a...

Akik egy szobában aludtak a babával, mikor és hogyan szoktattátok a saját szobájába?

Figyelt kérdés
10 hónapos babáról van szó, saját ágyban alszik, de mellettünk. Eddig nem volt lehetőség külön szobára, szeptember elején költöztünk családi házba, itt van saját szobája. Szeretném átszoktatni, de meg akartam várni, hogy először a költözést kiheverje, megszokja az új otthonunkat. Ti hogy kezdenétek bele?
2022. szept. 21. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Ugy hogy kezdettol a sajat szobajaba rakom es en is ott alszom, aztan majd amikor megerik ra, fokozatosan kivonulok. Egyebkent ha elalszik, atmehetsz apahoz ejszaka.
2022. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én beraknám a kiságyat a leendő szobájába és egy matracot magamnak, hogy a kezdetben vele aludjak.


Egyébként nekem a kisfiam 3 hónapos korában ment a saját szobájába, mert addigra nem kelt fel 2 óránként enni. Saját ágyában aludt ő is. Mivel sokkal kisebb volt a tiédnél, nem zavarta. Nagyobbal inkább bent aludnék néhány napig.

2022. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk külön van, de lennének ötleteim. Töltsetek sok időt a szobájában napközben. Ott játszatok. Aztán ott bujjatok össze alvás előtt. Majd várd meg, amíg elalszik. Ébredés után, amikor bemész hozzá, megint játszatok ott egy kicsit, hogy jól érezze magát abban a szobában.
2022. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy egyszer csak átraktam az ágyát a másik szobába, és onnantól fogva ott aludt. 8 hónapos volt. Korábban sem nagyon volt abban a szobában, most is csak aludni jár oda 😂 Még a nappaliban szokott játszani, meg bejárja a lakást. Érdemes kipróbálni ezt a verziót is, mert sokszor csak a szülő gondolja, hogy ez mekkora trauma a gyereknek. Az enyém, és még sok más hasonló korban áttett gyerek akit ismerek le sem tojta, hogy át lett költöztetve 😁 Anyaként nagyobb kín volt, nekem a mai napig hiányzik hogy nincs ott 😂
2022. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy csináltam, ahogy a 8-as válaszoló. 8 hónaposan került át. Nem igazán volt szoktatás, annyi, hogy nappali alvással kezdtük, de az estével sem volt gond.

Matracom nekem is van ott, de csak napközben igényli néha, hogy ott legyek.

Azért tényleg tud hiányozni, főleg mikor velünk aludt 1-1 alkalommal az ágyunkban 😁 de hosszútávon tényleg jobb a külön szoba, és nem érdemes sokáig húzni. :)

2022. szept. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!