Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2honapos babamnak jobb pldalt...

2honapos babamnak jobb pldalt laposabb a feje. Mikorra fog vissza kerekedni?Többi lent.

Figyelt kérdés
Eszrevettem mar 1honapja is, hogy laposabb a fejeoldalt, de mindenki aztmondta csak en latom ugy. Mostanra mar az egesz csalad. Kicsit merevebb a nyaka ezert csak oldalra hajtja a fejet hiba forgatom vagy teszem hasra megoldja a forulast vagy ordit amig elnem eri amit szeretne. Deveny tornara 2het mulva kell mennunk. Addigis napkozben forgatom eroltetem egy kicsit a masikoldalon alvast, de ejszakara valami tipp? Es mikorra kapja vissza a formajat a feje? Van valaki esetleg aki ugyan ennyi idosen vette eszre? Nektek mikorra javult? Tapasztalatok? Neurologiara vigyem esetleg?

2022. szept. 21. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kaptál hamarabb időpontot?

Nekünk pár hét alatt kikerekedett (majd újra lapos lett, csak hátul 🤦‍♀️) a dévényes nagyon sokat segített, az alap probléma néhány foglalkozás után megszünt. Az ortopédián szúrták ki, hogy a fejbiccentője le van tapadva, mikor csípő uh-ra mentünk. Neurológiára nem küldött senki.

2022. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd a babát a másik oldalára és támaszd ki a hátát egy feltekert kis pléddel vagy törülközővel, akkor nem tud fordulni. Nekem ezt tanácsolta a védőnő és be is vált.
2022. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Asszimetrikus tónuseloszlás, nálunk is ilyen volt egyik gyereknél. Ahogy a 2-es írja, a másik oldal felé fel lehet támasztani ügyesen, de valószínűleg ez sem fog neki eleinte tetszeni. Ez olyan, mint amikor neked meghúzódik a nyakad és csak egyik irányba tudod tartani a fejedet - csak te tudod, mi a gond, teszel ellene, ő pedig egyszerűen mindig abba az irányba néz.

A feje formája rendeződni fog, nagyon pici még.

2022. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem úgy forgattak mint a grillcsirkét. Nem szabad hagyni, hogy mindig ugyanazon az oldalán feküdjön.
2022. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kitamasztottam szoszerint egesz nap orditott. Ha elalszik magatol visszafordul vagy felebred es sir. Igyis orulok h 2het mulva mehetunk a vedono aztmondta 1-2honap..
2022. szept. 21. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Húzódik neki, persze hogy ordít szegény. Bírd ki ezt a két hetet, otthon nem tudod megoldani, ha pedig sírni hagyod azt tanítod meg neki, rád nem számíthat.
2022. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Ugye nem kokusz matracod van? Az enyem hanyatt alvo volt es pár het alatt belapult a feje tole. Kidobtam es jo minosegu,draga szivacs matracot vettem ,forgattam is,oldalt is altattam es alakult szepen. En allitom, hogy nalunk a kemeny kokusz sz@r miatt lapult el a feje.
2022. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik dévényes a közelben? Akkor vidd el államiba, nekünk, mivel csecsemő, kövi hétre adtak időpontot gyógytornára, és még ha nem is olyan hatékony, addig is kezelik. Valószínűleg fejbiccentő izom letapadása lesz, mint nálunk is. Ezt forgatással nem tudod megszüntetni. A lapos fejet igen, de míg az izom le van tapadva, nem tudod forgatni 🤷‍♀️ szóval a problémát kell megszüntetni, a lapos koponya csak tünet. Ami amúgy gyorsan korrigálódik. Esetleg kérdezz rá a háziorvosnál, hogy növelheted-e a D vitamint, nekünk ezt is mondták.
2022. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De kokusz matracom van es kokuszbetetes feszek is de elozo 2lanynal is azvolt sose volt ilyen gond

De amiota ezt ezsrevettem nem teszem a festekbe, kemeny feluleten neha azert kozepen is tartja a fejet a forgora

Kerdeztem a haziorvost nem tud rola, h ok tudnanak e beutalot adni, holnap felhivom a korhazba a baratnom kerdezze meg az a biztos

Koszonom szepen mindenkinek

Olvastam errol az izom letapadasrol gyanitottam ez a baj, hany torna alatt lazul fel neki?

2022. szept. 22. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!