Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szokhat rá a baba az...

Meddig szokhat rá a baba az ujjszopásra vagy a cumizásra?

Figyelt kérdés
Ha egy baba már pl 7 hónapos, de sem a játszós cumit, sem az ujját nem cumizza, az rá tud még szokni, vagy már nem? Nálatok hogy volt ezzel?

2022. szept. 28. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem hogy rászokna már Az én kislányom születése óta szopizza az ujját,most 8 hónapos,és inkább már leszokik róla,már csak esti elalváshoz kezdi el szopizni.A cumi nem kell neki.A másik 4 gyerek se az ujját nem szopta,se cumizni nem cumizott,és nem azért mert nem adtam nekik cumit,csak nem kellett.
2022. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőmnek 1,5 évesen szokott rá a cumira a lánya. Akkor választotta el magát, kellett neki helyette más. 5 éves és még mindig használja.
2022. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Rá. Nálunk 2-2,5 és most 3,5 évesen is volt olyan necces időszak, hogy állandóan a szájában lenne a keze, nagyon figyelni kell rá. Ha hagynánk rászokott volna, pedig kicsiként nem kellett az ujja. Cumit meg a szoptatás miatt nem kapott.

A nagyobb cumizavaros volt, majd emiatt tápszeres lett, onnantól kapott játszócumit. Ő 2,5 évesen tette le, és nem szokott át az ujjára.

2022. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Persze hogy raszokhat később is sajnos, en fiam csak alváshoz cumizott, azt magától kérte hogy rakjuk el kb 2 évesen. Most 3 lesz és pár hónapja sajnos szopja az ujját, sőt a ruhaja ujjat is. Rengetegszer szólunk neki egy nap de mégis mindig ott van valami a szájában és tiszta nyál a keze, ruhája :(
2022. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Persze, hogy rá.

Fiam 8 honapos koráig ökölődött a cumitól. Akkor kezdtek el jönni a fogai, onnantól neha néha ha megtalalta betette a szájába. 13hónapisan szoktattam le a szoptatasról, akkor szokott rá igazán a cumira. 2 évesen pedig letette egyedül.

2022. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Fiamnak sose kellett igazán a játszócumi, egész piciként is cummogott rajta párat majd köpte is ki. 3-4 hónapos kora között fedezte fel a hüvelykujját, azóta azt cumizza. Én elvből hagyom neki, mert az első kisgyerekkori emlékeim egyike, hogy mennyit baszogattak az ujjszopás miatt és mennyire szorongtam emiatt, ha “lebuktam”. Ugyanúgy cumiztam, csak a cseresznyefa meg a sufni mögé bújtam el közben.
2022. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Az én kislányom 4 hónapos kora óta szopizza az ujját és én is hagyom, nem tartom sajnálatosnak. Majd leszokik róla, ha készen áll rá. Szintén azért, mert én nagyon sokáig cumiztam az ujjam, ronda is volt már, de engem is annyit b*sztattak miatta, hogy rossz élmény maradt. Mindennapos volt, hogy "az ujjaddal a szádban fogsz férjhez menni?" és társai. Valahogy nem gondoltak bele, hogy a cumizás nekem a megnyugvás volt és azzal, hogy szekálnak vele, csak mégtöbbet cumiztam szerintem (még oviban is bőven). Én ezt nem így fogom csinálni.

Mellesleg nekem nagyon fájdalmas volt a szoptatás, a kislányom pedig állandóan komfortcicizett is volna. Ez akkor szűnt meg, amikor megtalálta az ujját, így még örültem is valahol mélyen.

Ha anyatejes, akkor elválasztásnál még simán rászokhat bármelyikre.

2022. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves lett, most kezdte szopni az ujját néha. Még szopik. Cumit néha elfogadta, de nem igényelte eddig, utazások alkalmával használtuk.
2022. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj, 7, nálunk ugyanez a műsor ment, hogy így megyek majd férjhez , ronda kapafogú leszek… stb. Anyám volt, aki nem szólt érte, mert egyedül neki volt annyi esze, hogy a bacogatás nem eszköz a cumizás abbahagyatására. Fogszabi aztán kellett, de ugyanúgy szüksége volt rá a húgomnak is, aki soha egy percet sem szopta az ujját. Ezért fogadtam meg, hogyha gyerekem lesz és cumizni fog, én biztos, hogy békén hagyom és a gyerekorvos is egyetértett velem.
2022. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nővérem kislánya kb 1 éves korától már nem szopizott, hiába már nem volt teje tesómnak, a kislány akkor is rajta lógott, vett neki cumit és rá is szokott.
2022. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!