Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabak egybol megszeretik...

A kisbabak egybol megszeretik az apukat vagy ido kell hozza?

Figyelt kérdés
Elso babank. Paromnak is az elso, nagyon szereti és Varja is. :)

2022. szept. 23. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Szeretni téged sem fog, te leszel a gondozó biztonsága.
2022. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha sokat beszélgetsz vele, akkor ugye gyakran hallja az apja hangját is, erre születése után is emlékezni fog. De ahogy az előző írta, ez nem szeretet, téged sem automatikusan szeret az első pillanattól kezdve. Az majd később jön.
2022. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az egyes írja, plusz fordítva is hasonló lehet. Egy rossz szülésélmény és lassú regenerálódás nagyon megnehezítheti a kezdetleges kötődést, pláne ha még hasfájós bébi pottyan az ember ölébe aki aztán ordít amikor éppen nem eszik. Az alvást már ide sem írom :D

Nekem nagyon könnyű szülésem volt gátvédelemmel, de a napi 2-3 óra alvásokkor nem mondom, hogy nem bántam meg időnként. Aztán elkezdett csillapodni, és olyan 6-7 hetesen elkezdett rendesen is mosolyogni rám, nem csak reflexből. De csak rám. Az apjára most 3 hónaposan kezdett hasonlóan reagálni mint rám.

Nem tűnik soknak a 3 hónap, de amikor az ember napi 3 órákat alszik… olyan mintha évek óta velünk lenne :D

2022. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Igazából kicsit sokat vártok el egy újszülöttől 😃 Ilyenkor még csak azt tudják hogy a sírásukra érkezik válasz vagy sem meg hogy hol vannak biztonságban. Nem valami remek még a memóriájuk így az embereket pár nap alatt elfelejtik. Szóval ha egy újszülöttbaba mondjuk az egyik szülőjét akár egy hétig nem látja, elfelejti. De ezen kár aggódni, ahogy fejlődik az agya, úgy fog kialakulni a szeretet is nála.
2022. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Megszokhatja az apukája hangját, mire megszületik, ha sokat beszél neki. Nálunk sokat beszélt az első gyereknek az apja, születése után is ő kapta meg bőrkontaktusra, és ahogy meghallotta, azonnal megnyugodott.

Másodszor nem volt annyi nyugalom az életünkben, hogy ugyanannyit dumáljon, ott kellett kicsi idő.

Ne aggódj, ha a párod ilyen lelkesen várja, valószínűleg jó apa lesz, és szeretni fogja majd a kicsi őt is.

2022. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha ez így menne, nem lehetne örökbe adni egy gyereket sem.

Az elején ahogy már írták, csak szükségletei vannak, és biztonságban érzi magát, ha azok időben ki vannak elégítve. Neki aztán mindegy, hogy apuka vagy anyuka gondozza-e.

Mosolyogni kb. 3 hónapos kortól fog.

2022. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem akarta jobban nálunk, terhességem alatt végig beszélt a babához, állandóan meghatódott, minden vizsgálaton velem volt, ő kapta a bőrkontaktra aranyórára.

Most hogy megszületett semmi türelme a babához. Mindent megcsinál, pelenkáz, fürdet, altat, etet, de a vigasztalhatatlan sírása kikészíti, nem tetszik ahogy bánik vele, teljesen idegbeteggé változik. Szóval még apuka is hozhat meglepetést, én legalábbis ledöbbentem hogy mi lett a gondoskodó kedves férjemből. :(

A babáról meg már sokan írták hogy idő míg a kötődés kialakul anyukával is.

2022. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte az első perctől éreztem az erős kötődést a babával. Nyilván ez mindenkinél más és más.Már a pocakban is sokat énekeltem és meséltem neki. Apuka annyit nem mert rengeteg volt a munkája abban az időben. Házat vettünk és teljes újítás volt. Értelemszerűen nem tudtam mindig ott lenni és főként a takarítás résznél tudtam segíteni. A baba születésekor költöztünk be. Páromat teljesen lenyűgözte a lányunk az első perctől kezdve. Viszont szerintem fél éves koráig nem tudott vele mit kezdeni. Segített fürdetni szinte minden este, pelust azt nem mindig szerette ő cserélni. elég sírós és anyás volt, de ez idővel változott. Azért azt hozzá teszem hogy néha nehezen élte meg a párom hogy nem tudja megnyugtatni és hogy hozzám akár jönni. Megértette természetesen, de vágyott arra hogy rajta is aludjon meg ilyenek. Idővel persze könnyebb volt, már tudott vele játszani és bohóckodni. Most múlt 13 hónapos és imádják egymást. 12 hónapos kora óta sétál kapaszkodó nélkül, úgyhogy most ha meghallja hogy nyílik a bejárati ajtó már " rohan" az apja elé. Baba nyelven meséli neki hogy mi volt aznap. A legszebb és legjobb érzés számomra ezt látni, hogy ilyen nagyon szeretik egymást. Látom mind kettőjük szemébe azt az erős köteléket. Szóval szerintem kell hozzá egy kis idő hogy össze kapcsolódjanak :)
2022. szept. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egyforma bizalommal van a kisfiam mindkettőnk felé. Ebben az is benne van, hogy az apja itthonról dolgozik es egész nap szem előtt van neki.
2022. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!