Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktál üvöltözni a babáddal/g...

Szoktál üvöltözni a babáddal/gyermekeddel?

Figyelt kérdés

Esetleg oda is csapsz neki?


Annyira kikészit a kicsi sokszor,hogy akaratlanul is rá üvöltök ,kiabálok vele.


Volt rá példa,hogy megrángattam.


Ha későbbiekben nem tudok változtatni lehet meg is ütöm.


Jajj.


Szerintetek remdben van ez?

Mit tehetnék?


Ennyire rossz szülő lennék?


2022. szept. 28. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel beismerted a gyermekbántalmazást.Remélem annyi ész szorult beléd hogy titkosított IP címről írsz.
2022. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha pelenkázás közben beindul a pisi (fiú) akkor kicsúszik egy b.meg, de ennél durvább nem.
2022. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez így nem jó, persze - bár a mértéktől függ, normális-e, a legtöbb ember néha kijön a sodrából.


A változtatásban segíthet pszichológus, több pihenés, önismereti fejlődés, gyermekgondozási ismeretek (minden jobban megy, ha szakértőnek érzwd magad), egyes feladatok elengedése. De távolról nem lehet megmondani, hogy min lenne érdemes változtatnod, vajon mi készít ki ennyire.

2022. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Igen. Agyba főbe verjük a gyereket.

Mégis szerinted rajtad kívül vsn olyan hüle/ akkora troll mint te h kiírja ide h megcsapja, megrángatja?!

2022. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Ez nincs rendben. Dühkezelési problémáid lehetnek. Nyilván egy egy káromkodás okés,akaratlanul is kicsúszhat, de bántalmazni?!


Én nagyom türelmetlen tudok lenni, nem szeretem más gyerekét, a barátaimmal sokszor nevetünk azon, hogy ez meg az a gyerek mennyire "ütnivaló", viccből. Saját gyermekünk még csak a pocakban van.


Fordulj szakemberhez mert ez nem játék. Komoly sérülést okozhatsz..

2022. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

"Ezzel beismerted a gyermekbántalmazást.Remélem annyi ész szorult beléd hogy titkosított IP címről írsz."


Úristen, de nevetséges vagy.

Még azokat sem büntetik meg, aki rendszeresen szarrá veri a gyerekét.

Persze, majd még IP címek után nyomozgatnak. :D

Hol élsz te, pubi?

2022. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy pár hónapos időszak, amikor sajnos rendszeresen megemeltem a hangom az ovis korú kislányomra, nem vagyok rá büszke és nem normális dolog, de ez van. Azóta a férjemmel átbeszéltük, hogy mi okozta a feszkót, amit a gyereken adtam ki, és együtt változtattunk rajta.


De üvöltözni, rángatni, megütni-ezt még véletlen se. Egy gyereket nem ütünk meg!


Sürgősen keress egy pszichológust akivel átbeszélheted a problémáidat, mert ez így nagyon nem normális.

2022. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte leszek, nekem ez egyrészt teljesen ellenkezik az elveimmel, másrészt úgy nőttem fel, hogy "a gyerekre rá kell csapni". Rettentő nehéz. Minden türelmem a gyereknek szentelem, de néha kiakadok, és rettentő nehéz megnyugodnom, pedig szerintem elég erősen akarom. A babát nem értem a kérdésedben. A kisebbem két éves kb, ők szerintem nem tudnak semmi olyat csinálni, ami kiabálásra vagy még többre ok. Pedig már ő sem baba igazából. A gondot nekem időnként az ovisom hazahozott tudománya okozza, meg amikor nem érti meg, hogy a Péterke beszélhet így, meg szemtelenkedhet, ha az anyukája megengedi, de ő bizony nem. Aztán jön az önutálat, hogy miért nem ment csendben helyre tennem. Nagyon nehéz dolgozni ezen. Nálad nem áll ilyesmi a háttérben? Én azt vettem még észre, amikor idegileg túlterhelt vagyok, akkor van kevesebb türelmem. Muszáj kicsit töltődni néha, hogy ne csavarodj be. Egy óra olvasás, barátnőzés, randi a pároddal kettesben, ezek annyi pluszt adnak, hogy utána kisimul az ember annyi időre, amíg lehet megint töltődni. Ha van aki segítsen, tehermentesítsen, kérd, fogadd el. Közhelyes, de tényleg úgy van, hogy ha anya boldog, a család is az.
2022. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első kisbabával a férjem. Sokszor beszéltünk róla, tehetetlenségében csinálja mert úgy érzi mindent belead és nem tud segíteni mikor folyamatosan sír.

Én csak azért emeltem meg a hangom mert neki akartam beszélni de olyan hangosan sírt hogy a nyugtatónak szánt gügyögésem meg se hallotta volna.

Lehet megkövezni de borzasztó nehéz a kisbabás első időszak, gondolom később máshogy lesz nehéz. Próbálunk javulni, de ez is meglepett minket hogy mit hoz ki belőlünk a kialvatlanság meg a stressz. Folyamatosan beszélünk a hibákról és próbálunk kidolgozni stratégiát arra hogy elkerüljük. Pl.: átvesszük ha látjuk, hogy a másiknak fogytán a türelme. Felváltva fogjuk hogy mindenki tudjon haladni a dolgával stb.

2022. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Ordítani szoktam, ha nagyon rossz pl utca közepén behisztizik és lefekszik, vagy mondjuk megdob valakit direkt. Megütni sose szoktam, max a kezére csapok egyet ha olyat csinál pl sütőt rángatja. Enyém elég rosszcsont és nagyon eleven gyerek erős dackorszakkal, en elfogadtam hogy normális ha nem bírom mindig cérnával, de igyekszem mindig türelmes maradni amennyire bírok. Mikor pici baba volt, akkor akkor kiabáltam párszor mikor már 100x borította, hajigalta el az ételt és másból se állt a nap mint takarítani sikalni a kaja dzsuvat mindenhonnan.
2022. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!