Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tökéletes állapotú ruhát...

Nem tökéletes állapotú ruhát gáz továbbadni?

Figyelt kérdés
A babám 5 hónapos, szóval nem agyonhasznált ruhákra kell gondolni, de vannak amik a mosásban ennyi idő alatt is megkoptak egy kicsit. Különszedtem ezeket a ruhákat a szebb kinőtt ruháktól (amiket elteszek az esetleges kistesónak vagy rokon kisbabáknak), és arra gondoltam, hogy leadom a védőnőnek, hogy adja oda rászoruló családoknak. Szerintetek kellemetlen ilyen ruhákat továbbadni? Amúgy van köztük tökéletes állapotú is, amit kaptunk és simán nem tetszett vagy nem találtam praktikusnak.

2022. szept. 30. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem gáz. Ha nem a törölgető rongy kategória



Egyébként a védőnőnél kérdezz rá, foglalkozik e ilyennel. Nálunk sem a körzetis, sem a választott sem csinál már ilyent.

2022. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak a védőnőnél lehet leadni. Örökbe lehet fogadni óvodát, Biztos Kezdet Gyerekházat. Az utóbbiban nagyon szívesen fogadnák. Főleg a szegényebb településeken minden jól jön..
2022. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Nekem az volt az elvem mindig, hogy csak olyat adok tovább, amit én magam is szívesen elfogadnék. Akinek adomány kell, alapból megalázva érzi magát, ne növeljük mar azzal, hogy láthatóan használt ruhát/akármit adunk neki.
2022. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%

"Nálunk sem a körzetis, sem a választott sem csinál már ilyent."


Védőnőt nem lehet választani

2022. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Lomtalanításnal is ki lehet tenni, pillanatok alatt elviszik. Akik oda járnak gyűjteni azokat nem zavarja kisebb folt, meg hogy kopott. Ha meg nem kell kidobjak.
2022. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

4!

Úgy értem, hogy a körzetis, akihez járumk a kötelező tanácsadásra. De a körzetis dokival nem voltam megelégedve, egy kretén, már bocsánat. Igy a városba átirattam a gyerekeket gyerekorvoshoz, akihez én jártam.

Hozzá is járunk tanácsadasra, ahol ott az ő védőnője is, aki szintén ugyan úgy megnézi a gyerekem mint a körzetis.


1#

2022. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gàz tovàbbadni. Nem vagyunk szegènyek, de elfogadok és ráadok a gyerekemre nem tökéletes darabokat is. Imád sarazni, kúszni-mászni. Összekeni magát festékkel, sárral, krétapirral, viasszal. Szaggatott már el nadrágot betonlejtőn csúszkálva.

Ha álladóan csak tökéletes ruhát adnék rá, akkor hetente cserélhetném a ruhatárát. Kisbabának meg főleg mindegy. Ők még nem is látják milyen ruha van rajtuk. Az a fő, hogy kényelmes legyen tajtuk.

2022. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
*rajtuk
2022. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

"Akinek adomány kell, alapból megalázva érzi magát, ne növeljük mar azzal, hogy láthatóan használt ruhát/akármit adunk neki."


Mert amúgy mi a baj azzal a ruhával, amin látszik, hogy picit megfakult már a mosásban?


Én is kaptam rengeteg ruhát barátnőktől, az ilyet simán ráadom itthonra. Most 1,5 évesen pláne, egy nap alatt leamortizálja a ruhákat, leeszi, játszik kint, huh, ahogy kinéz nap végére.. Ha mindig csak kifogástalan állapotú ruhát adnék a gyerekre, folyton vásárolhatnék.

2022. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Egészen nyugodtan odaadhatod bármelyik babás ismerösnek. A legtöbb ember tudja, hogy tök mindegy mit bukik le a baba. Én is kaptam olyat, ami nem volt csúcs állapotban, örültem neki, itthon elhasználta.
2022. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!