Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok jótékonykodni a...

Szoktatok jótékonykodni a rászoruló babás szülők és gyerekek részére? Pl. A megmaradt pelust odaadni, kinőtt ruhát nem használt játékokat, fel nem használt kuponokat továbbadni, (nem családon belül, hanem úgymond idegeneknek).

Figyelt kérdés
Én úgy örülök mindig, ha segíthetek...
2011. jan. 18. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen szoktam és fogok is. Már adtam ruhát a védőnőknek és ha a kicsi kinövi majd őket a vöröskeresztnek fogok adni. ide is oda is..


nincs családban több baba a barátok pénzesek nem szorulnak rá.

2011. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tavaly tél elején küldtem egy másik fórumban megismert lánynak téli kislány ruhákat, kabátot, mert 3 fia volt az anyukának, és a 4. kislány volt, férje elhagyta őket és nagyon rossz helyzetbe kerültek. :(


Máshova nem nagyon adom, mert azóta született családon belül még egy kislány, és neki adok mindent, de ha nem született volna több gyerek a családba, akkor a védőnőnek gondoltam odaadni - ő aztán tényleg tudja, ki az, aki valóban rászoruló.

2011. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha tudok, akkor segítek. A mi ruháinkat is amit már nem használunk, mindig elvisszük a vöröskereszthez vagy gyűjtőkonténerbe visszük. A gyerek ruhákat még nem adtam, mert jön a kistesó, de volt már olyan hogy itt egy anyuka kért segítséget, és én is küldtem Neki egy csomagot pelenkával, popsitörlővel, tejpéppel, fürdetővel, amit tudtam beletettem. Nem nagy dolog, de több anyuka küldött ezt-azt így biztos tudtunk kicsit segíteni.

Én is szeretek segíteni, ha valaki tényleg rászorul és épp tudok is.

2011. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt már küldtem bébikaját egy anyukának, akinek az apuka lelépett az utolsó pénzükkel. Akkor küldtem üveges kajcsit, tejpépet, mert az én párom a Nestlénél dolgozik, és kapott a fiúnk születése után 2 csomagot tele babakajákkal. Akkor megtehettem, mert nekünk is ingyen volt.


A ruhákat mi is kaptuk, tesómék 2 fia után örököltük mi a ruhákat (meg még közbe sógornőm unokatesójának a fia is hozdta őket, úgyhogy az én fiam a 4.). A családsegítőből is szoktunk kapni jobb ruhákat, úgyhogy én inkább a kapok oldalon vagyok, mint hogy adok. Sajnos nem tehetem meg, mert a sógornőméknek vissza kell adni, ami meg nem tőlük van, azt elteszem a tesónak, majd ha lesz.

2011. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.


Beviszem a védőnőkhöz a maradék pelust, krémeket, bontatlan tápszert stb.

Ruhákat a kórház csecsemő - és gyerekosztályának ajánlottunk fel eddig.

Az katasztrófák után is szoktunk babadolgokat felajánlani és a karácsonyi dobozos akciókban is benne vagyunk.

Ezen kívül a helyi családsegítőhöz is vittünk már cuccot.


Pedig mi sem vagyunk gazdagok, a rezsi és a megtakarítások nagyjából felemésztik kettőnk keresetét, de vannak sajnos nálunk sokkal rosszabb helyzetben élők is!

2011. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is szoktam,de most már nem adom a védőnőnek! Ugyanis a fiamnak anyukám varrt egy nadrágot, tehát nem tucattermék volt, és egy olyan fiún láttam viszont, aki nagyon-nagyon jó körülmények között élt, és nem mellesleg a védőnő testvérének a fia. Tehát levettem, hogy először családon belül osztogatja szét, aztán a maradékot a tényleg rászorulóknak. Kicsit gondolkodtunk a párommal és rájöttünk, hogy semmi papírt, vagy akármit nem adok a védőnőnek, hogy mennyi ruhát kapott, tehát simán megteheti. Úgyhogy én inkább személyesen adom, akkor tudom, hogy jó helyre kerül.
2011. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

igen egyszer adtam egy a babás forumon kéregető rosszhelyzetű kismamának, aztán kiderült hogy ávert és aukciós oldalakon árulja a ruhákat gyereke meg már vagy 10-éves és ebből szerzi a zsebpénzt (nem kenyérre valót)

a faluban is adtam egy rosszabb helyzetű anyukának egyidősek voltak kb a babáink, de pl az oviban még csak vissza sem köszön fennt hordja az orrát pedig sosem éreztettem vele hogy hálát várnék simán barátságos voltam mindig! szóval nagyot csalódtam és azóta nem :-(

2011. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen.

A védőnőnek adom, akihez tartozik itt a mi városunkban a gyermekotthon, és a vakok, és gyengén látóknak is szoktam küldeni.

2011. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!