Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás vagyok, most mihez kedjek?

Náthás vagyok, most mihez kedjek?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám.

A tegnap reggel észrevettem, hogy folyik az orrom.

Nincs lázam, semmi hányinger, étvágyam is van, de olyan mintha, nem kapnék levegőt.


Ezt el kaphatja tőlem?

Veszek gyógyszert, eddig még nem volt beteg és én is, terhességem alatt nem voltam, sőt szülés óta most vagyok először.

Neki sincs láza, semmi különös tünete, pusztán taknyos ő is, de nem durván.


Tápszeres a baba!


Mit tanácsoltok, veszek be gyógyszert, de valahogy leszoktam tőlük, mert nem szabadott terhesen gyógyszert vegyek- kivéve antibiotikumot vettem fertőzésre és ha épp kapart a torkom, akkor nyögvényi eredetű szopogatót vettem be.



2022. okt. 5. 08:40
 1/5 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért, maszkot használok!
2022. okt. 5. 08:44
 2/5 A kérdező kommentje:
És kezet mosok illetve fertőtlenítek.
2022. okt. 5. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elkaphatja persze, de nem tudsz mit csinálni, el kell látnod.

Nálunk a család covidos volt nyáron, egyik gyerek sem betegedett meg.

2022. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit tudsz tenni, amit most teszel. Kézmosás, fertőtlenítés. Nagy adag C vitamint is érdemes szedni.

Én múlt héten voltam beteg, ugyanígy csináltam én is. Nekem is 4 hónapos a babám, bíztam benne, hogy nem kapja el. Igyekeztem nem puszilgatni, de mivel én vagyok vele egész nap, igazából majdnem mindegy is. Én látom el, etetem, pelenkázom,folyamatosan kontakt van közöttünk.

2022. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazamentünk a korházból, a nagyobbik gyerekem beteg volt. Nem tudtuk elkülöníteni, meg egy wc, egy fürdőszoba van. Se a baba, se én nem kaptuk el. Aztán pár hetes volt, mikor elkaptam egy kétnapos hányás, hasmenéses lázas valamit. Az ágyból alig bírtam felkelni, csak a wc-re rohangáltam. Mellette szoptattam. Semmi baja nem lett. Most 7 hónapos múlt, eddig egyszer volt eldugulva az orra pár napig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azért mert babák, nem biztos, hogy mindent elkapnak. Mondjuk, azt nem tudom, hogy a szájmaszknak van-értelme…
2022. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!