Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a probléma orvosolható?

Ez a probléma orvosolható?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák!

A ti babátokkal előfordult ez a probléma, hogy valami oknál fogva oldalra dönti a fejét?

Hogy értsetek, a kicsit amikor ölbe veszem jobb oldalra dönti a fejét, és onnan nézeget jobbra és balra, fel és le.

Amikor fekszik akkor is. Pedig amikor kisebb volt, fektettem mind a két oldalára.

Anyám szerint még 4 és fél hónaposan túl kicsi, hogy egyenesen tartsa a kis fejét.


Hason szoktam nagyon sokat tenni, de ott is ugyan úgy tartja s fejét!


Kezdjek aggódni?

Vagy kérjek időpontot tornára?

Vagy várjak még, hátha anyának van igaza?


Utánna néztem a neten is, azok szerint magától javul, ha nem akkor irány a torna!

Az segít valamit, ha hason van sokat?

Még nem voltam háziorvosnál, hétfőn benézünk, de addig hátha itt van olyan anyuka akinek volt már ilyen problémája.

Előre köszönöm :)



2022. okt. 8. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kevés helye volt bent. Így elnyomódott a nyaka, valszeg torna fog kelleni ha ez a baja.
2022. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagy baba volt, sőt majdnem 4 és fél.az én méretem meg nagyon kicsi, 148 vagyok.

Remélem jó lesz minden és helyre jön.

2022. okt. 8. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő mit mond, minket elküldött koraiba, mert mi balosak voltunk.

Pár gyakorlatot mutattak, letiltottak a pihenőszékről.

1 éves koráig jártunk vissza kontrollra.

2022. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megmutatnám gyógytornásznak, vagy méginkább dévényesnek! Valószínűleg pár kezeléssel megoldják majd.
2022. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenkor gyógytornász kell ( déveny torna általában).


Védőnő ezt mindig kérdezte nálam..

2022. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez gyakori?

Mert egy ismerősöm lánya egyáltalán nem tartja meg a fejét és sőt oldalt is dönti

2022. okt. 8. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyakori, de foglalkozni kell vele.
2022. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizz a sajat megerzeseidben. Inkabb vidd el egy allapotfelmeresre egy devenyeshez, mint hetekig, vagy honapokig orlodj, hogy ez normalis e. Ha nincs gond, nem kezeli, ha van, akkor minel hamarabb kezdi, annal kevesebb kezeles kell. Veszteni valod nincs!


Egy picit elternek a tematol, es kiventillalnam magam, ha nem haragszol meg erte :D

Nekem sem a vedono, sem a gyerekorvos nem adott hasznalhato tanacsokat nagyon sok fontos kerdesben, ketelyemben, sot sok esetben elhesegettek az aggodalmam, amik valosak volt!

Ezeket tobbnyire devenyes oldotta meg: kolika, kakagond, sot szopigondnal is volt javulas, ezeket mind izomfeszesseg okozta! A vedono es gyerekorvos szerint pedig mind normalis, es majd elmulik magatol, ki kell birni h uvoltve bombol a gyerek!


A gyerekvallalas legnehezebb resze az volt szamomra, hogy megtanuljam, h magamnak kell utana jarnom, es szakembert kutatnom, ha azt erzem, h baj van. Nem szabad hallgatnom sem edesanyamra, sem a gyerekorvosra, mert egy pillanatnyi kepet latnak csak a gyerekembol, ami alapjan nem jol itelik meg a helyzetet. Valamint mindennek utana kell neznem, mivel sok egeszsegtelen dolgot akarnak ranksozni (pl. csipodiszplaziat okozo hordozokat, kengurukat, egeszsegesnek hirdetve).


Elnezest hogy eltertem a tematol, es koszonom, h kiventillalhattam magam. :D

2022. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!