Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Növekedési ugrása lenne vagy...

Növekedési ugrása lenne vagy valami más van a dologban?

Figyelt kérdés
Már 3. napja szinte alig alszik a kisbabám nappal. Ha el is alszik, utána nagyon hamar felébred, hiába látszik rajta, hogy aludna még. Utána nyűgös, eszik, jobb kedve van, végül kezdődik egy bizonyos álmos, fáradt "nyávogás", és hiába próbálom altatni, ha sikerült is, mire leteszem, felébred, alig érhet hozzá a takaró, mert annyira éber. Van, hogy már a kezemben felébred. Most is kb. fél óráig a karomban tartottam, már kezdett zsibbadni, illetve hát neki sem a megfelelő pozíció volt az alvásra. Felvittem a szobájába, mire leraktam, fel is ébredt kicsit, de nagy nehezen visszaaludt, simogatva, a co-sleepert mozgatva (sajna nincs kereke, csak húzogatom picit🙄). Igazából már azt se bánom ami van, pedig kivagyok, csak tudnám, hogy mi ez??? Eszik, sokszor, kb. egész nap kínálom. Nem eszik sokat most, de nagyon gyakran, szinte állandóan. Kis idő elteltével is ugrik a cicire, a reakciója azt mutatja, hogy már rég nem evett, pedig 30 perce adtam neki, akár még kevesebb. 2-3 perc múlva már csökken a lelkesedés, már nézeget, pedig előtte így viselkedett, mint aki éhen felé hal. Sokat nézeget, emiatt is nehéz lerakni, mert folyamatosan nézelődik. Este a sötét folyosón sétálgatok vele fel s alá . Nappal nincs olyan szoba, helyiség, amit be lehetne úgy sötétíteni, hogy ne látná dolgokat. Meg már én is depizek sokszor amiatt, hogy a sötétben kuksolok vele a hálószobában...órákig.... És csak altatom... Éjszaka alszik, 1-2 között kel, aztán 5 körül, majd 6 után, 7 után. Igyekszem 7,7:30 között lerakni, ami általában sikerül, de az elmúlt 2 nap 9 és fél 10-re sikerült lerakni, hosszú órák után. Mit cs*szek el, de komolyan? Segítsetek légyszi. 3 hónapos múlott.
2022. okt. 14. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kitartást! Már nincs sok hátra a legnehezebb részéből :)
2022. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nyűgös, de nem tud aludni, és csak azt érzed, hogy szeretne nálad lenni, legjobb megoldás a magadraköthető babahordozó. Napközben ez mindenképpen nagy segítség, tudsz te is haladni, meg a kicsi is érzi, hogy ott van. Egyébként ezekben a hordozókban meg simán belealusznak. Éjszakára meg próbáld lefárasztani, legyen egy rutinod, tornáztasd. Egyébként igen sajnos van egy ilyen időszak. De hidd el ennek is vége lesz, és nem te vagy a hibás.
2022. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, egyszerűen már nincs akkora alvás igénye, mint újszülöttként. Egyre kevesebbet fog aludni, és egyre többet nézelődni, meg egyre többet lesz igénye a társaságodra.
2022. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Persze, ezzel én is tisztában vagyok, de ő szeretne aludni, látszik rajta, fáradt, nyúzott, aztán jön a nyávogás, majd sírás is akár. Csak azért mert egy baba fent tud lenni folyamatosan, nem azt jelenti, hogy fent is kell lennie. Ha csak jókedvéből lenne fent, azt nem bánnám. De köszönöm a választ.
2022. okt. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!