Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy folyamatosan bántják a nagyobbak?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos kezd ismerkedni érdeklődni a többi gyerek iránt de folyamatosan bántják a vele egy idősek vagy pár hónappal nagyobbak.

Odamennek hozzá egyből elkezdi cibálni meg csapdosni az arcába, neki vágják a játékot utolag odament egy egy másik mellé szépen leült mellé nézte a másik meg egyből megdobálta az arcát kavicsokkal többször is. El is sírta magát egy pillanatra. Na már most én ezt nagyon nehezen viselem és nem értem miért csinálják? Folyton ez lesz? Eddig mindegyik kisfiú volt,náluk ez normális? Görcsbe van már a gyomrom ha másik gyerek van mellette mert félek mikor fogják bántani. Úgy sajnálom olyan kis pici még és érdeklődő és én nem szeretném ha ez miatt ő is ilyen “ agresszív” legyen mert ezt tanulja meg.


2022. okt. 14. 22:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális. Mit vársz ilyen pici babáktól?
2022. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Hat nem ezt.
2022. okt. 14. 22:33
 3/34 anonim ***** válasza:
29%
Pedig nagyon sok ilyen. És igen, a fiúk gyakrabban. Ez van, majd remélhetőleg kinövik, addig vigyázz a saját gyerekedre.
2022. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

A babák reakciója tényleg normális.

De a szülőké nem...

2 féle baba mama csoportba is járok és soha nem fordult elő h a gyerekek konkrétan bántanák egymást.

A szülő ott van a gyerek mellett és irányítja a másik babával való kapcsolatteremtést.

Az én kislányom is 8 hónapos és ha odamegy hozzá egy nagyobb baba, akkor az anyukája ott van és mondja neki, hogy óvatosan, simi simi, ő még kicsi, szépen, ne nyúlj oda stb..

Soha nem ütötte meg senki a kislányomat, mert a szülők nem engedik.

2022. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Vigyázok nyilván nem akarom mindentől óvni, de ezek azért nem olyan veszélytelen dolgok mert még nagyon pici ahhoz hogy “ verekedjen” ezért is fura nekem ez az első látásra megtámadják dolog. Remélem mostmár belebotlik egy kislányba is mert eddig csak fiúkkal találkoztunk.
2022. okt. 14. 22:40
 6/34 A kérdező kommentje:
Hat ott volt a másik szülő is de csak az után mondta neki hogy nem szabad amikor már megtörtént a kavicsdobálás. Lehet ők se számítanak rá de én meg már annál inkább, de olyan hirtelen gyorsak hogy hihetetlen, azt meg akarom hogy ismerkedjen de így nem lehet.
2022. okt. 14. 22:41
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Hülye sztereotípia, hogy a fiúk (gyakrabban) csinálnak ilyet. Ez nem nemtől függ.

Majd meglepődsz a ártatlan anygali kislányodon, ha odavág valakinek amikor senki nem figyel...

2022. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Milyen jóindulatú vagy magadra vetted biztos fiús anyukaként? Igaz nem nemtől függ hanem neveléstől. :)

Biztos lehetsz benne hogy az én lányom nem lesz ilyen mert már most arra van tanítva ha egy állathoznis hozzá ér hogy óvatosan és nem cibálja még azt sem nem hogy más kisgyereket.

2022. okt. 14. 22:45
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

2-es vagyok. Az én fiam is ilyen "agresszív" volt picinek. 10 hónapos kora körül kezdte, és nem azért, mert "megengedtem" neki. Mindig karnyújtásnyi távolságra voltam tőle, de így is előfordult, hogy gyorsabb volt, mint én. Ütött, karmolt, és ha a másik baba sírva fakadt, nevetett rajta. Ha valaki nem sírt, azt többet nem bántotta.

2 éves korában tetőzött ez nála, néha nagyon égő volt. Aztán szép lassan lecsengett. 3 évesen az oviban már soha nem verekedett, az óvó néni "kiemelkedően jólneveltnek" nevezte.

2022. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%
Most olvasom a 8-as kommentedet. Azért lennék én majd légy a falon nálatok, amikor a szuper jólnevelt kislányod nem 8 hónapos lesz, hanem idősebb, és olyanokat fog alakítani, hogy csak pislogsz. :)))
2022. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!