Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet fogyni szoptatás...

Hogyan lehet fogyni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezettek, szidjatok!!

Nagyon imádom a babám, sosem tennék vele semmi rosszat, de magammal nem vagyok kibékülve.

85kg voltam a szülés után 2 nappal, 2 hónapos a babám és most 74 vagyok. Nem tudom, hogy ez fogyásban jónak számít-e. Terhességem előtt fogytam 36kilót, terhesség alatt híztam 93ra, nagyon sokat sportoltam, sosem koplaltam csak diétáztam. Semmi édesség, tészta, minimális cukor, napi 2x futás. Ezt jelenleg ma is tartom. Futok, tornázok sétálok, nagyon sok tejem van. 2 hetente 1 kilót fogyok, pedig mindenre nagyon figyelek, de van amikor naponta 1x eszek, vagy 2x de nagyon keveset (nincs idő) . Hogy tudnék gyorsabban fogyni? Vagy ez így szerintetek jó? Nagyon sokat bántottak a súly, alak miatt ezért is rossz :( 18 vagyok és egyedülálló, ami még nehezebb lelkileg így, a babám az egyetlen, akiért élek!



2022. okt. 16. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Heti fél kg-nál többet ne akarj fogyni. Olyat meg inkább ne nagyon csinálj, hogy csak 1x eszel. Szakíts időt a normális étkezésre, valamikor csak alszik az a baba. Kitartás, mennek le szépen azok a kilók.
2022. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz minél gyorsabban fogyni? Teljesen jó ahogy csinálod.
2022. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Kalóriaszámolással.


Megfelelő tápanyagokkal és nem gyorsan.



-egyébkènt ennél többet, amit teszel és ennél gyorsabban nem

Is szabad.

Csak számolva kontrolláltabb, jobban tartható, és a tejed mennyiségének is ve tudod állîtani mi nem árt.


Ha gyorsabban fogysz, akkor az a szoptatás kárára fog menni.


( nekem is sok maradt fenn a babám 1 èves koránál is még, ekkor kezdtem odafigyelni, ekkor még 2 gyereket szoptattam! És 20kg fogyás mellett sem ment el a tejem)

2022. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha mar te bevallaltad, akkor ne magadra gondolj ebben az idoszakban. Majd lefogysz, amikor elkezded levalasztani. Az a par honap ide vagy oda...
2022. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyél naponta minimum 3x, esetleg számolj az elején kaloriabazis.hu oldalán kalóriát pár hónapig, akkor látod nagyjából mit és mennyit éri meg enni, mennyi az amire a testednek szüksége van, aztán utána úgyis érzed, hogy tényleg elég az annyi vagy több kell. Viszont szerintem a napi 2 futás az sok. Heti 3-5 nap edzés, de intenzíven, akár egyik nap 20-30 perc HIIT edzés(többet ér, mint 45 perc futás persze kivéve, ha azt bitang tempóban csinálod, de kétlem, hogy a rendes futókon kívül bírná ennyi időn keresztül bárki is) illetve hagyj pihenőnapot az izmaidnak 3-4 nap edzés után, mert nem tudnak regenerálódni. Meg ne csak kardiózz, hanem súllyal is edzz, ha tudsz, mert az fog igazán formálni. Amúgy ahogy írták heti fél kiló nagyon nagyon max. 1kg a “normális”, de ne vidd túlzásba, mert hosszútávon nem fenttartható, beleunsz/belebolondulsz. Inkább célozz meg egy normál tempót, amit életvitel szerűen fent tudsz majd tartani még akkor is, ha már elérted az álom alakot, mert ilyenkor szokása sokaknak hátradőlni a fotelba és újra elhagyni magát és zabálni, aztán jön a jo-jo effektus. Annyi még, hogy vannak a Biotechnek fehérje porai, edzés után nagyon jó az izmoknak, azt kiegészítésnek ihatod szoptatás mellett is, meg vitaminokról sem feledkezz meg.

Amúgy gratulálok az eddig elért teljesítményhez, sok kitartást kívánok és egészséget!

2022. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes vagy hogy tudsz fogyni, és szoptatni is mellette! Ennél gyirsabban ne akarj fogyni, nagyon jó a 2 hetente 1 kg.
2022. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok


Annyit viszont kéne változtatnod, hogy napi 4-5 alkalommal kell enni

2022. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap alatt leadtál 11 kilót, szerintem ez szuper.
2022. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a rendes válaszokat! Annyival kiegészíteném, hogy 4. Éve vagyok a sport és edzés megszállotja, számolom kihagyás nélkül az ledolgozott és bevitt kalóriákat. Megy a diéta és sport is, nem a fogyás miatt, hanem már a sport imádat miatt is. Viszont ez kisbaba mellett, félelem ugye a tej apadás miatt és a megfelelő gondozás miatt más most ez. Aggódok a kicsi miatt is, hogy mindent megkapjon, de az miatt is, hogy "tönkrementem", ami sajnos néha hangulatban átmegy a babának. Szülés után minden más, ezért kértem segítséget, amit köszönök!
2022. okt. 16. 11:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust. Hiába leszel rendben testileg ha mentálisan össze vagy zuhanva mert “csak a babának élek”, “tönkrementem”..stb Annak a babának te leszel a támasza apuka nélkül. Picit fejben is rázd rendbe magad.
2022. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!