Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden rendben van a 9 hónapos...

Minden rendben van a 9 hónapos babámmal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kislányom most 9 hónapos és picit aggódok, hogy minden rendben-e van vele. Ne nézzetek hülyének, tudom, hogy kicsit túl aggódós vagyok, de a testvérem értelmi fogyatékos, a mai napig nem tudják, hogy mi az oka. A kórházból egészségesként hozták haza és pár évvel késöbb vették észre, hogy valami nem oké. 30 évesen egy 8-9 éves gyerek szintjén van sajnos :( Ezért minden apró dolgon akaratlanul is izgulni kezdek.

A mozgásával minden rendben van, mászik, feláll a bútotok mellett, megtesz pár lépést kapaszkodva, nagyon ügyesen le is ereszkedik, nem esik el. Játékokkal is szépen játszik. Az ami furcsa, hogy a nevére egyáltalán nem reagál ha szólítom és nem mutogat. Nem tudom pontosan, hogy 9 hónaposan ezeket már “tudnia kellene”? Gügyög gagyog, mondja, hogy anya, apa, de látom, hogy nem tudatosan, de mondja. Ez így rendben van, vagy ennél már többet tudnak ilyen idösen a babák?

Köszönöm aki elolvassa és aki válaszol.



2022. okt. 28. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos védőnői státusz:

1. Önállóan felül?

2. Kúszva vagy mászva helyet változtat?

3. Négykézláb rugózik (”kutyázik”)?

4. Leeső játéknak, tárgynak utána néz?

5. Két tárgyat (pl.: játékot) megfog és egymással összeütöget?

6. A játékot eldobálva, várja, hogy visszakapja?

7. Ülve, támaszkodás nélkül játszik?

(Azaz nem görnyed előre, nem támaszkodik a széttett lába közé, vagy a combjaira)

8. Ismételget szótagokat?

(pl.: „ba-ba-ba, ma-ma-ma, te-te-te”)

9. Mozdulattal kísért, egyszerű utasításokat megért?

(Pl. „Kérem!” „Nem szabad!” „Add a kezed!” Gyere ide!” „tapsi-tapsi”, pá-pá”)

10. Idegenekkel másként viselkedik, mint az ismerősökkel?

(Pl. tartózkodó, visszahúzódik, bizalmatlanul néz, sírva fakad?)

11. Tükörképét élvezettel nézegeti? (Pl.: a tükröt tapogatja, grimaszol, mosolyog, hangot ad?)

12. Tányérjából, darabos ételt önállóan eszik, majszol?

(Pl. falatkát, kekszet, kenyérhéjat próbál rágni?)


Ennyit kell tudni, és ha jól értem ezeknek mind eleget tesz. Értem, hogy aggódsz, de nem kell még a 9 hónaposodnak Petőfit szavalnia és mutogatni is majd csak 1 éves korára kell tudnia. Az a baj ezzel a félelmeddel, hogy folyton keresni fogod a jeleket, holott nincs is mit. Most is az életkorához képest tökéletesen megfelelő viselkedéséről azt hiszed hogy baj van vele. Próbálj meg összeszedni magad, vagy szakember segítségét kérni a szorongásod kezeléséhez.

2022. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Félreértés ne essék, nem ezen kattogok egész nap, hogy valami baja van. Nagyon is meg vagyok elègedve a fejlödésével. Csak mivel a környezetünkbe vagy 2-3 éves gyerekek vannak vagy pedig 3-4 hónapos babák, nincs hasonlítási alapom, hogy rendben-e van az ahol most tart a kislányom.

Ezek közül amiket felaoroltál minden megvan kivéve a 9es. Utasításokat nem igazán ért meg.

2022. okt. 28. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lanyom 13 hónapos lett ma. A nevére kb 1 hónapja hallgat. Kb azóta is mutogat csak. Apa az egyetlen szava

Szerintem ezek a leírtak alapján minden okés.

2022. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál :)
2022. okt. 28. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:

12 hos. Mutogat de meg 1 szava sincs , tok rendben van :)

9 hosan lepeget meg beszél az nagyon korai , ügyes ne sggodj

2022. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!