Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is egyre nyugtalana...

Más babája is egyre nyugtalanabbá válik a nap végéhez közeledve?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a babám. “Kis alvásigényűnek” címkézte az orvos és a védőnő a 4.héttől, nappal 20-40 perceket alszik 3-4x. Az éjszakai (és az össz) alvásideje rendben van, szépen fejlődik. Nappal mindig ugyanilyen rövideket alszik csak, legyen csendes szoba vagy forgalmas utca, hordozókendő vagy babakocsi. Nappal most már majdnem 2 órát van mindig ébren az alvásai közt, figyelem az álmosságát, nem húzom túl őt.


Amikor reggel felkel, vidám, elnézelődik magában is, játékos, reagál rám, nevetgél, könnyen elalszik amikor ideje van. A délelőtti alvása után is ez még igaz, de egyszercsak a kora délutáni alvása után, olyan 14-16:00 között általában rettentő nyűgössé válik: a játékokra kevésbé reagál, türelmetlenebb a kedvenc mondókáival, gyakran elfeszíti magát tőlem, idegesen-feszesen mozognak a végtagjai, nincs el magában, de vigasztalhatatlanul is sír gyakran és persze az elalvás is nehezebb így délután. Ez egészen esti fürdetésig fokozódik, végül többnyire nyugalmas szoptatásba (vagy utána egy kis ringatásba) bealszik, és reggel kezdődik elölről.


Ez hogy kora du-tól egyre nehezebb vele, más babákra is jellemző? Vagy ne fogadjam el a kis alvásigény címkét, és többet szeretne aludni csak nem tud? Mit tehetnék, hogy nyugodtabb legyen?



2022. nov. 2. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Persze, kb. az osszes.

Sot meg a 7 evesem is nyuglodik mar este.

Te is faradt vagy estere, nem ?

2022. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es - Én pl. reggel és késő du-tól vagyok energikus hajnalig, napközben csak vonszolom magam, a férjem pedig egész más bioritmusú, egyikünk sem írná le a felnőttek viselkedését általánosan pedig ugyanaz a napirendünk. Annak aki nem látott a családban másik gyereket “közelről” és nem tudja megkérdezni a nagyszülőket, nem ilyen egyértelmű. Köszi a választ.
2022. nov. 3. 07:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen általános, fárad az idegrendszere, "túltelítődik" nap végére.

Próbálj meg lefeküdni vele. Az én kislányom is ilyen, de ha délután csendben lefekszünk, 1,5-2 órát is elbóbiskol (nem alszik mélyen, de el-elszundít. Ha látom, hogy nagyon fáradt, de hiába teszem le, 20 perc múlva megébred, akkor pihenünk együtt. Nekem is jó a pihi, mert pihenek (:D) és mert az esténk is kevésbé lesz hisztis.

2022. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!