Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik,nem iszik. Elronton...

Nem eszik,nem iszik. Elrontontam,vagy valami baja van?

Figyelt kérdés

A 11hónapos babam semmit nem akar enni. 100%-os anyatejes..hiaba kezdtem neki 6hónapos korától a hozzatáplálásnak semmi nem kell neki. Max 2kanál amit elfogad,de csak pépeset. A darabostól fuldoklik. Pedig van 8 foga.

Akar mit adok neki max egyszer elfogadja de utanna nem. Baj van vele? Vigyem orvoshoz?

11hónapos 80cm és 11kg...

Mar ennie kene.

En ennyi idősen már szalámis kenyeret ettem.


Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek.



2022. nov. 8. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Veletek együtt eszik az asztalnál? Tiétekből nem kér? Olyat, amit ő foghat meg?
2022. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ketlem, hogy fuldoklik, max oklendezik, de ez teljesen normalis.

Tedd akkor ele a szalamis kenyeret, ne te etesd, ha megengeded neki, hogy o csinalja, lehet tobb kedve lesz hozza :)

2022. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
1 éves korig az étkezés 90%-a ideális esetben anyatej vagy tápszer. Van olyan gyerek, aki ennyi idősen már ennél többet eszik, de egyáltalán nem tér el a normálistól, ha csak pár falatot kóstolgat. Az nagyobbik gyerekem 13 hónaposan kezdett el szonte egyik napról a másikra többet enni, előtte ctényleg csak kóstolgatott. A kisebbik meg már előbb.
2022. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ogen velünk együtt eszik,mindig elé rakom. Vizsgálgatja a kis falatokat szájába is teszi de rögtön öklendezik meg eldobja az ételt. Ha babafőzelékkel kínálom sír köhög,pedig úgy is próbáltuk hogy egy falatott én eszek egyett ő. Minden érdekli,kostolgat de ennyi...semmit nem akar enni. Gyümölcsöknek is csak a levét fogadja el de azt se mindig...
2022. nov. 8. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Na de akkor nincs nagy baj, kostolgat. Tudom, hogy idegesito, mert tenyleg az, de be fog indulni. Nem baj, ha kikopi, legalabb megkostolta, ismerkedett az etellel.

A dobalozas pedig eletkori sajatossag, eltart meg egy darabig, de ez nem feltetlenul azert van, mert nem akar enni :)

Az enyem evett is, dobalt is, a benti kutyusunk nagy oromere :D

2022. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet, hogy túleteted és nem éhes, nem akar eséssel foglalkozni, mikor próbálkozol?


11 hónaposan a 11 kiló azért huh, nem kevés.

2022. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem etetem túl...

Reggel cicivel kezd,állatálab 6-7kor kell és cici...

10kor próbálok neki gyümölcsött adni egy keveset,azt se fogadja el mindig. Utánna 12kor próbálok neki enni adni nem eszik...így 13fele követeli a cicit...

Utánna 16-17 próbálnám uzsisztatni de nem kér...

Aztán 20kor cici és alszik kb 1-3ig..ott csak felkell és játszik majd vissza alszik...

2022. nov. 8. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Először hozzátáplálás, aztán szoptatás. Ha éhes, nyitottabb lesz. Türelmesen kell próbálkozni.
2022. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb minden gyerek megérik a hozzátáplálàsra. Ne görcsölj rà, kínálgasd, és fog majd enni.

Esetleg az izomzatàt érdemes megnèzetni. Egy ismerősöm gyerekènek a laza izomzat miatt nehèz volt ennie. A szoptatással nem volt gond, nem éhezett. Csak szilárd ételt nem fogadott el. Pár dévènyes kezelés utàn javult, és már evett is.

2022. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!