Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Staphylococcus aureus babáknál...

Staphylococcus aureus babáknál mit jelent?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos babámnál székletvizsgálaton megállapították ezt a betegséget. Ment a hasa egy darabig, ezért kellet a vizsgálat. A dokim szerint nem kell tenni semmit ellene sem antibiotikum sem semmi más. Mivel semmi jellegzetes tünete nincs. Nem hányik, szépen gyarapodik hasa nem szokott fájni. Mégis mikor rákerestem a neten csak bőrbetegségeket mutatott. Hogy lehet az akkor, hogy az én babám székletében van? És tényleg nem kell vele törődni ha nem produkál tüneteket? Nagyon meg vagyok ijedve és nem tudom hogy vigyem e el másik dokihoz.

Járt már valaki így?


2022. nov. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Egészséges emberek bőrén, orrnyálkahártyáján, de ürülékében is megtalálható baktérium, tehát normál esetben is jelen van. Ha valami miatt elszaporodik illetve antibiotikum rezisztens törzsei lehetnek kórokozók. Ha a baba már jól van, nem kell aggódnod miatta.
2022. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a doki teljesen jól reagálta le, hogy nem adott azonnal antibiotikumot rá. Jó doki, tartsd meg. :)
2022. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Teljesen megnyugtattál🤗
2022. nov. 13. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!