Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mészáros vezetéknévhez lánynevek?

Mészáros vezetéknévhez lánynevek?

Figyelt kérdés

Hanyagoljuk azt a gyenge poént,hogy Lőrinc. Egy ideig úgy volt,hogy az én nevemet kapja (Gabriella), de inkább úgy döntöttünk legyen neki más neve. Teljesen azért nem vetettük el,de dűlőre még nem jutottunk. Lehetséges opciók:

Boglárka, Tímea, Veronika ( Veraként viszont nagyon nem,és gyanítom, sajnos mindenki így hívná), Emília,Karolina, Zselyke, Noémi,Hajnalka, Viktória,na meg persze a Gabriella is itt van még. Elsősorban ezek az opciók,de ha egyik sem tetszik,jöhetnek még ötletek.


2022. nov. 12. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Zselyke nem hangzik jól a vezetéknévvel a s zs miatt, de a többi jól passzol. Nekem a Mészáros Noémi tetszene a legjobban.
2022. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi környezetünkben a Veronokákat nem becézzük Verának. Vercsi, Roni, Nika. Ezeket hallottam rá.

Szerintem nagyon szép név. Nálunk is listán volt, de mivel a férjem nagyiját így hívták, mást választottunk. Egyébként nekem a Vera se csúnya, de ugye ez csak ízlés kérdése.

A Viktória is nagyon szép.

Egyedül a Zselyke ami nekem nem szimpi (nem tudom megmagyarázni miért)

2022. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a híve az anyuka vagy apuka utáni elnevezésről úgyhogy a Gabriellát kizárnám. A Viktória gyönyörű név, én ezt választanám. A Veronika is tetszik, de a Vera becézése nagyon nem és sajnos ez a legkézenfekvőbb. A többi nekem nem tetszik.
2022. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Viktória vagy Noémi.


A Zselyke nem illik hozzá.

2022. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha csak az első háromból lehetne választani,akkor melyik? Boglárka,Tímea vagy Veronika? A Veronika lenne a kedvenc,de a Vera miatt nagyon meggondolandó. A Roni,Nika, stb becézése sem tetszik. A Boglárka Bogikent is szép.
2022. nov. 12. 21:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Krisztina

Adrien

Kata, Katalin

Gerda


A Noémi tetszik!

2022. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Noémi, Veronika


De én egy rövidebb névvel is el tudnám képzelni, pl. Lilla, Éva

2022. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Boglárka: Szép hangzású illik a vezetéknévhez, én a virágra asszociáltam szerintem gyönyörű és sokoldalú.


Veronika is hangzatos név és a jelentése: Győzelmet hozó. Van egy latin mondás: “Nomen est omen” jelentése: Nevében a sorsa. :)

2022. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bianka
2022. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Anna, Katalin, Kitti.
2022. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!