Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ismernek fel tárgyaka...

Mikortól ismernek fel tárgyakat a babák? Gond, ha 3 hetesem nem követ a szemével mozgó dolgokat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

szerintem 3 hetesen már illene követnie. persze csak lassan mozgó, számára is érdekes, színes, szép nagy valamit, pl. plüssállat. messzire még nem lát jól egy ekkora baba, szóval tőle max. fél méterre mozgassátok, hátha úgy figyeli majd. nálunk egy idő után a kutya volt a legjobb néznivaló, hosszú percekig figyelte.

hogy mikor ismeri fel a tárgyakat, azt nem tudom, de a tápszeres babák hamar megtanulják például, mit is jelent, ha megjelenik a cumisüveg.

2010. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem. Nem is egyformán fejlődnek a babák. Az 1 hónapos felmérésen lesz olyan kérdés, hogy rövid időre arcra, élénk színű tárgyra fixál (tekintetét rászegezi)?

3 hónapos korban, 25-30 cm távolságban arcot követ-e?

Szóval szerintem nem kell aggódni még.

2010. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

[link]

2010. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ilyenkor max 30 cm-re látnak még a babák, a te arcodat tisztán felismeri már ilyen távolságból. Egyáltalán nem baj ha még nem követi a mozgó dolgokat. De próbáld ki, ha kb. 30 centire mozgatod neki a kezed, az ujjaid, akkor azt már figyelgeti, de nem olyan látványos még a követés.
2010. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!