Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikerlányoknak mit szólnátok a...

Ikerlányoknak mit szólnátok a Diána és Androméda nevekhez?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 16:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha én lennék kettőjük közül az Androméda, rohadt mérges lennék a szüleimre amiért a tesómnak szép nevet adtak, nekem meg ezt a nyakatekert borzalmat.
2022. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a Diána mellé ikernévnek igazán az Apolló illik ha fiú, Artemisz ha lány. De csak akkor ha nagy fanja vagy a görög-római isteneknek.
2022. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
68%
Diána jó, Androméda borzasztó.
2022. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
97%

Magában jó a hangzása az Andromédának, különleges.


DE, ha elképzelem egy átlagos vezetéknévvel pl Kovács Androméda, hát elég vicces. 😄

2022. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem passzol egymáshoz a két név egyik a másikhoz képest túl egyszerű, a másik meg kicsit olyan, hát, nem hivalkodó, de nagyratörő, túl csillogós, menőzős, túl modern a másikhoz képest. Talán a túl csillogós és még talán a túl modern; vagy inkább lehet, a "túl feltűnő" a megfelelő kifejezés ehhez a névhez. Túslágosan túlzottan feltűnő, ki akar tűnni a másik mellett. Amúgy szerintem nagyon szép nevek; meg nem is egymáshoz kell passzolniuk, hanem majd a gyerekhez jó, ha passzol; szal ők két külön személy/ember. De szal akkor én úgy csinálnám, hogy a Diánához is raknék valami jobban szembetűnőbb nevet második keresztnévnek, meg még az Androméda mellé is valami egyszerűbbet második keresztnévnek. Amúgy szép név mind a kettő, csak egyik túl kitűnik, feltűnik a másik mellett. Amúgy nemtom, mi a vezetéknév, most mindegy is, de szerintem pl a Kovácshoz pont megy az Androméda. Nem feltétlen megegyező stílusvilág miatt; de hangzásvilágban. Amúgy, nem annyira feltűnő; mert az Androméda még elmenne simán magyar szónak is; mármint, nekem az,nem üti meg a fülemet.
2022. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!