Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy szülés után sok...

Igaz hogy szülés után sok szülő nem rögtön szereti a gyermekét ?

Figyelt kérdés
2022. nov. 25. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek idő kell, igen. Néha idő kell, mire kapcsolódni tud az anya. Ez teljesen normális.
2022. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem nem szereti, csak nincs meg a gyerek-szülő kötődès.


A legtöbbeknek îgy van.


Persze a hprmonok toljàk a gondoskodásösztönt… jajj de cuki ösztönt..

De nekem mondjuk kb 2 hèt kellett az érzelmi hullámvasúton mind2 gyerekemmel

2022. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A "nem szereti" helyett inkabb azt mondanam, hogy nem erzi azt a foldontuli kotodest, amit mindenhonnan latunk. Es teljesen normalis, jon majd.

Nalam sem jott rogton, sot egy fel ev kellett hozza.

2022. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon jól mondják nincs még kötődés, ami teljesen normális. Ott van egy kis idegen akit el kell látni. Ezért tartom elképesztő fontosságúnak az aranyórát és a gyermekágyi pihenést. Ha ilyenkor a család háborítatlanul tud együtt lenni, az anya pedig koncentrálni a babára és magára sokkal könnyebben alakul ki a kötödés.
2022. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Fura nekem az első perctől kezdve megvolt a kötődés 33F
2022. nov. 25. 09:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura, csak azt bizonyítja nem egyformák az emberek :)
2022. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Amennyiben az F férfit jelent, nem fura 😂 Általában nem az apa hormonháztartása ül fel ilyenkor egy hullámvasútra. Az a híres "szerelem" érzés csak pár hét után jelentkezett. Előtte úgy éreztem vége az életemnek, pedig nagyon vártuk a picit. A hormonok, hiába... Kétségbe is voltam esve, mert ugye "nem ez volt beígérve" 😁
2022. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is idő kellett, az első pár hét egy katasztrófa volt, amikor a túlélésért küzdött mindenki a családban. Aztán szép fokozatosan alakult ki a kötődés. Nekem az első mosolynál olvadt meg a szívem.
2022. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 kérdező, nekem is megvolt az első perctől a kötődés, de egyrészt ettől még egyáltalán nem fura, hogy nem mindenkinek jön azonnal, másrészt meg már ne is haragudj, de te férfi vagy. Biztos nagyon szereted a gyereked, de azért nem azt érzed szülés után, amit egy anya. Titeket ez a jelenség nem igazán érint.
2022. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányomnál valóban nem jött egyből, pedig őt is nagyon vártuk. Meg kellett tanulnom anyaként is létezni, és igenis beletelt pár hétbe, mire megjött az az igazán szerelem-érzés. Addig csak egy kis cuki gombócka volt, akihez folyton fel kellett kelni és mindig a kezemben/mellemen kellett tartani, hogy ne sírjon.

Most a másodiknál hamarabb jött az érzés, a szülőszobán is már sokkal jobban éreztem a kapcsolatot, és szerintem azért, mert már eleve anyaként mentem be a szülőszobára :D Nem kellett ezt a szerepet is megtanulnom, hiszen már egy ideje benne vagyok. Így egyből rákoncentrálhattam a kicsire, a magam nyűgjeit meg lazán kezelhettem.


A kötődés már akkor kialakult bennem mindkettejük iránt, amikor még a pocakomban voltak. De az a vad, beledobban a szívem, ha ránézek jellegű szeretet, amit most érzek, az nem jelentkezett azonnal. És ez tök normális.


Amúgy a férjem is úgy élte meg, hogy az első kislányunknál már azonnal kötődni kezdett, amint megszületett (bent volt a szülésnél), ő egyből szerelembe esett :) Cserébe ő még a kicsihez nem tud kapcsolódni, mert azért mégis csak egy újszülöttről beszélünk, a nagyobbikkal (2 éves) meg már azért eléggé interaktívan lehet játszani (sőt :D :D :D), szóval nála ott van a kontraszt kettejük között. A pasik valahogy másképp élik ezt meg, másképp működtök. Nincs ezzel baj, és tök jó, ha hamar kialakul a ragaszkodás bennetek is, de azért tény és való, hogy ez kicsit más az apa és az anya szemén keresztül nézve :)

2022. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!