Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor alszik el az 1...

Kinek mikor alszik el az 1 éven feluli gyereke?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerult bennem a kerdes h mas gyereke is keson alszik el? Az en kisfiam jövő honapban lesz másfél éves de 22 oranal elobb szerintem ilyen 4-5 honaposan aludt el. Most pedig ott tartunk hogy kepes 23,-00 ig fent lenni, tegnap volt a csucs hajnali 1 kor aludt el. (Persze ez nem minden napos ritkan fordul elo)

Eddig arra fogtam ameg 2x aludt hogy delutan ugye alszik es sokaig tud fent maradni. Viszont mar egy jo ideje csak 1x alszik 1,5- 2 órát. Van amikor elalszik 3 órákat, akkor meg arra fogom h sokat aludt megint csak napkozben. Fel 2-2 korul szokott egyebken napkozben.

Masok gyerekei meg mar 7-8 orakor alszanak 🥲

Ezert furcsallom.ezt h az en gyerekem ilyen sokaig fent van.

Kerlek írjátok meg anyukak nálatok mikor van alvás. :)


2022. nov. 29. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom amikor ilyen kicsi volt, 10 és 11 között aludt el rendesen mindig. Hiába fektettuk le, sötétben, ott voltunk mellette, nem aludt el.


Amikor 3 évesen oviba ment, akkor 11 előtt sose aludt el, köszönhetően a déli alvásnak az óvodában....grrr... En sem tudom hogy csinálja akinek már 8 kor alszik.

2022. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem mindenki 9 előtt le szeretné tenni a gyerekét aludni, de egyszerűen olyan bioritmusú gyerkőcük van, aki erre hederít.

Mi a szerencsés másik oldalon vagyunk. Van egy 5 és egy 2.5 éves gyerekünk. Mindketten alszanak délután legalább 1.5, de inkább 2 órát. Este 8-kor fektetjük őket és legkésőbb 9-kor alszanak. (Addig dumálnak, szórakoztatják egymást, mert közös szobájuk van.) De egy dolgot megtanultam a szülőségben: semmi sem tart örökké, úgyhogy próbáljuk kiélvezni ezeket az éveket.

2022. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

18 hónapos a babám, és nekem is 22-23.00 között alszik el. Nagy ritkán sikerül lefektetni 20.30-kor, de többnyire ha túl korán kezdem altatni, akkor

1. akár 3 órán át is ringatom meg sétálgatok vele, néha az apja is átveszi közben

2. elalszik, de éjféltől 4-ig fent van és csak utána hajlandó visszaaludni.


Szerintem ő egyszerűen ilyen bagoly típus mint én, hogy éjszaka vagy nehezen alszik el, vagy felszínes az alvása, ellenben reggel jó mélyen alszik 6-9.00 között.

2022. nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ismerős a helyzet. Amikor keveset aludt nap közben egyszer max. másfél órát, akkor is 10 körül aludt el, de reggel legalább sokáig aludt. Most 20 hónapos, nap közben 1,5-3 órát alszik és hossztól függetlenül sokszor csak 11 után alszik el este. Pedig próbáljuk korábban letenni, de ettől még képes akár 1,5 órát is elszórakozni elalvás előtt az ágyban (dumál, rohangál, néha csendben van egy darabig, újrakezdi). Szerencsére a nappallal ellentétben este nem kell altatni.
2022. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#4 Ja és képes az éjszaka közepén felébredni, dumál, szaladgál a kiságyban, majd visszaalszik magától. Persze ezerszer inkább ez, mint az az időszak 6-12 hónapos kora között, amikor nem tudtuk, miért sír éjszaka és nem is tudtuk megvigasztalni, de 20-90 perc alatt megnyugodott. Valószínűleg az emésztésével lehetett valami.
2022. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekünk áldott gyerekeket dobott a gép, 2 és 4 évesek, a nagyobbat 9-kor betesszük az ágyába, és már alszik, a kisebb addigra már rég elrakja magát aludni. Mindketten perfektül átalusszák az éjszakát (nyilván betegség kivételével). Viszont ennek hátránya is van, hajnal fél hatkor már a fejünkön ugrálnak, hogy ideje felkelni.
2022. nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyári időszakban későn aludt a fiam (most 2 éves) Ahol lakok nyáron 10 után sötétedik.

Októbertől sikerült vissza állnunk most kb 9-re kerül ágyba.

Ma is megtapsolt amikor mondtam neki hogy megy aludni. Bár még egy órát hallottam énekelni, beszélni az ágyában. Reggel 7:30 körül kell, van amikor korában de míg nem megyek be játszik az ágyában.

Hogy rosszat is mondjak hetente 1x felébred éjszaka, de ha nem beteg akkor vissza alszik hamar.

2022. nov. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Fiammal voltam így.

Nálam az vált be, hogy délbe tettem le, ha akarta ha nem. Nem húztam 2ig. Illetve 1 óra után keltettem.

Ha már másfél órát aludt, akkor 10-11ig fenn volt. Ha 1óra után keltettem, elaludt 9kor.


Lányom most 14hónapos. Vele egy fokkal könnyebb, 2x20percet alszik nappal. 7kor kel, este 9kor alszik. Ha 1x alszik nappal (most fog szerintem átszokni), akkor sem alszik 1órát. Általában 3/4-et

2022. nov. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeptember elején volt 2 éves a lányom, fél 8-8 között fekszik. Van, hogy rögtön elalszik, van, hogy énekelget, babázik kicsit az ágyban, de maximum fél 9-kor alszik. Kisebb korában sem aludt el később.
2022. nov. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Cseréljünk: reggel 5-kor kel és nem alszik délután 2 éves kora óta, így alszik el 8-9 között. ;)

Már 6 éves.

Testvére 3, ő még nagy nehezen altatható délután, de 40 perc a max. Ő sem bír reggel tovább aludni fél 6-nál. Még nyáron sem, amikor éjjel még kint voltunk. Óraátállításnál egy órával korábban kelt.

2022. nov. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!