Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 3 hónapos gyereke sem...

Más 3 hónapos gyereke sem alszik vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hetes koráig délelőtt és délután 1-1 órát aludt, 23:00-kor aludt el 01:00 körül kelt és 1-2 óránként fent volt, vissza aludni sem akart és ,,véglegesen,, 08:00-kor kelt fel. 8 hetes kora óta 22:00-04:00- ig alszik és ennyi. Semmit, de szó szerint semmit nem tudunk tenni, hogy többet aludjon. Ami miatt teljesen kikészülök idegileg és fizikailag is, hogy 1 percre nem tudom letenni vagy vele foglalkozunk vagy sír. Segítség nincs, lettem vagyunk rá a férjemmel, Ő 06:30-kor elmegy dolgozni és 17:00-kor ér haza. Egyedül Ő segítség nekem, nem tudom mennyire érthetően tudtam megfogalmazni, de csak egy példa: mikor hajnal 4-től játszunk kisfiammal és ránézek az órára és még csak 09:00 van, akkor már 5 órája szórakoztatom, és hol van még az az idő mikor férjem hazaér. Hétvégén tudok kicsit megnyugodni, akkor nappal is átveszi. Semmit nem tudok egyébként mellette csinálni, mert semmivel nincs el egyedül, aludni meg nem alszik. Védőnő gyerekorvos: vannak ilyen babák. Bűntudatom is van és szégyellem leírni is, de én már csütörtökre annyira kikészülök, hogy játszani sem tudok vele, van hogy fekszek mellette simogatom/altatom Ő meg ordít, mert unatkozik. Altatás praktikák közül nem működik nála semmi, ezért inkább arra lennék kiváncsi mi tudná lekötni, egy kis időre? Hinta vagy pihenőszék nem vált be, ordít bennük, ha nem vagyok ott vele és beszélek hozzá. 3 hónapos

2022. aug. 6. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fogja lekotni hosszabb időre meg egy egész jó darabig. Ezt az időszakot túl kell élni egyszerűen. Az én lányom is ilyen volt ennyi idősen. Másfél éves koráig nem igazán aludtam egy jót, de aztán teljesen jó lett. Kitartás.
2022. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok.. Te annyival meg szerencsésebb is vagy, hogy 22 tol 4ig alszik. Nekünk ez sem volt, egy, másfél óránként kelt végig másfél éves koráig. Tápszeres baba volt.
2022. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
2,5 éves elmúlt, kb 2 hónapja van, hogy már csak 1x kel ejjel szopizni. Eddig 3 volt a minimum.. Szóval ne tuleld inkább élvezd, mert nem biztos, hogy hamar elmulik. Van ilyen.. Nem kell ráatresszelni, idővel hozzá lehet szokni.
2022. aug. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Küldök egy ölelést.
2022. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Tölts le filmeket és nézd őket miközben a hasadon pihen vagy simized. Az enyém hasfájós volt csak sírt csak sírt(volt egy egy éves tesója) .Nem emlékszem pontosan arra az időre. Beálltam valami robot üzemmódba és kiesett az első év. Amikor vedonohoz mentünk mondtam a férjnek írja már fel hogy mikor mit kezdett el csinálni a baba. Ma sem tudom ki mikor kúszott,mászott,kezdte a fogzast.

Hordozó kendő?Séta?

2022. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Mielőtt a továbbiakat olvasod, érdemes leszögeznem hogy férfi vagyok ráadásul 33 éves és nincs gyerekem. Ennek tudatában mondom, ne foglalkozz a gyerekkel alvásidőben! Nem vicc! Leteszed x órakor és békénhagyod majd reggel X órakor foglalkozol vele. Sír, oké majd megnyugszik, oké időnként kellhet a cici aláírom, szóval hajnal közepén egyszer megeteted és kész. De ha mindig foglalkozol vele akkor elvárja. Ő mit gondol? Hát majd sírok és anya jön, juhu, mintsem aludnék. Hidd el, idő és rosszul fog esni számodra a sírás hangja, sőt másoknak ha is panelben laktok de megfogja érteni a maga módján hogy felesleges sírni mert nem jön senki. Csak tönkreteszed magad és ne felejtsd el, ilyenkor nem csak anyuka és apuka vagytok hanem egy pár, az együtt töltött idő is kell nektek. Sok sikert kívánok nektek és őszintén gratulálok a picihez. Sziasztok.
2022. aug. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Van valamiféle napi rutinotok, egymásutániságotok? Az én kislányom is hasonló, nappal egyáltalán nem alszik szinte, éjszaka 2-szer alszik 3 órát kb. Azt vettem észre, hogy akkor alszik jobban, ha programozunk, van valami történés aznap. Az itthoni gagyogás nem fárasztja el.
2022. aug. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez vigasztal: rengeteg baba ilyen.

Gondolj arra, hogy az első évben egy dolog állandó: a változás. Mire megszoksz valamit, már vége is, és jön valami új.

Első és legfontosabb: card le a háztartást! Engedd el. A kutyát nem érdekli, hogy nincs a képkeret letörölve, egy hónapja nem mostál ablakot, és nem saját kezűleg sütsz ötféle sütit, miközben kreatív blogot indítasz a kézműves alkotásaidról. Szerintem sok anyuka ott roppan meg, mikor ezt látja a közösségi médiában, hogy xy celeb baba mellett még ebben IS tökéletes. Vagy a huszadrangú ismerős a kamu fb életével.

Neked most egy dolgod van: ellátni a babát.

Nekem tudod, hogy mi segített? A séták. Mikor a .... tele van, és nem lehet lekötni semmivel, akkor betettem a babakocsiba, aztán irány sétálni. A kis gonosz törpe meg végigaludta az egészet. :) Egy kis mozgás, kikapcsolódás inkább nekem kellett. A baba azt szokta meg, hogy ilyenkor egy órát alszik. Így idővel akkor is aludt, ha állt a babakocsi.

Ami még nekem életmentő volt, az a hurci kendő. Simán tudtam buszozni, vásárolni, ügyeket intézni, otthon meg takarítani, pakolni, egyedül a főzést nem mertem úgy bevállalni. De legalább haladtam.

A hurciklubok is jók lehetnek, meg a baba-mama klubok. Pár hónap, és a picinek egy másik baba lesz a legnagyobb öröm. Te meg láthatod, hogy pont így küzd más is, csak legfeljebb neki más az épp aktuális megoldandó feladat.

2022. aug. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a meleg miatt volt ez. Amióta klímánk van alszik este is és napközben is. Amit mi még nagyon szeretünk az a hordozókendő. Ahogy "belecsomagolom" 2 perc múlva alszik és letudok vele én is pihenni vagy csinálni a házimunkát.
2022. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
Az enyémek mindig jól aludtak, de ettől neked nem lesz jobb. Kitartást kívánok!
2022. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!