Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köze a menstruációs...

Van köze a menstruációs ciklusnak a baba alvásához?

Figyelt kérdés
Elismerem, hogy ostobán hangzik, igazából csak egy kósza gondolat. Gyermekem egy éves, és pár napja jött meg a szülés óta az első menzeszem. Azóta az eddig tökéletesen alvó pici éjszakánként fent van 1-1,5 órát. Jó esetben csak nyűglődik rajtam, rossz esetben üvölt. Nem látok benne semmi logikát, véletlen egybeesésnek gondondolnám, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, hogy nálatok változott-e valami a menzesz hatására. (Még naponta 2-3x szoptatom.)

2022. dec. 5. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Hát kb annyi köze van hozzá, mint a tehénnek a Műszaki Egyetemhez.
2022. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Más lehet a tej íze és kevesebb is lehet. Szóval ha 3 hós lenne, talán lenne köze. 1 évesnél nem hinném.
2022. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hormonok miatt gondoltam inkább. Úgy tudom, hogy a véremben keringő hormonok is választódnak ki a tejbe, ezt olvastam legalábbis. Ezért ötlött fel bennem, hogy ha már az én alvásomat képesek befolyásolni, talán az övét is. Tudom, hogy azok a hormonok nem feltétlenül képesek az ő testében hatást kifejteni, de mivel ilyen mélységekben nem ismerem a hormonrendszer működését, ezért kérdeztem inkább mások tapasztalatát. Nem feltétlenül alvásra vonatkozó, bármilyen más változás is érdekel, amit a menstruáció visszatértével tapasztaltatok. Ha volt ilyen. Ha nem volt semmi, az is egy tapasztalat, azt is köszi ha megosztod velem.
2022. dec. 5. 23:34
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nekem egy ismerősömnek annyi volt, hogy onnantól nem fogadta el az anyatejet. (Azt nem tudom, hogy első menstruáció elmúlta után próbálkozott-e még, és ha igen, milyen eredménnyel.)

Amúgy szerintem nem akkora hülyeség, mint az #1 írja, lehet, hogy semmi összefüggés, de azt is elképzelhetőnek tartom, hogy van.

2022. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, nem tudom, hogy megint pusztán véletlen egybeesés-e, de már újra normálisan alszik a gyermek 😂
2022. dec. 7. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!