Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek melyik időszak...

Anyukák, nektek melyik időszak volt a legnehezebb az első 3 évben gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2022. dec. 12. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál az első 9 hónap. Amíg át nem aludta az éjszakát. Ezen belül is az első 3 amíg kb non stop sírt.

A lányomnál amikor elkezdett mászni és egy mp nyugtom sem volt, mert folyton a nyomában kellett lenni. De ő mindig is jól aludt. Nálam a kialvatlanság messze a legborzalmasabb.

2022. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiammal az első 3 év maga volt az álom ott semmi nehézség nem volt. 3 évesen elkezdte az ovit, azóta katasztrófa. 3.5 éves. Visszabeszél, nem fogad szót, káromkodik. Kifordult magából. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja ordít.


Lányom 14hónapos. Ő az ellenkezője. Vele az első perctől nehéz minden. És napról napra csak rosszabb.

2022. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok egy konkrét szakaszra rábökni, mert mind nehéz, csak másképp :D Az első pár hónapban, amíg nonstop cicin lóg, az azért nehéz, utána az alvásborulás, mozgásfejlődés, fogzás miatt nehéz, utána a szeparációs szorongás, majd a dacolás nehéz. Mind másképp és más miatt, de ugyanannyira nehéz, legalábbis nekem. Mondjuk így az első 1 év ami "kritikus" volt a nagyobbikkal, addigra zajlott le ez a nagyon intenzív fejlődés, amikor kb mindent gyorsan megtanult (járásig eljutottunk simán, elkezdett beszélni tanulni, kibújt a legtöbb foga, ilyenek), és utána már kicsit tényleg könnyebben bírtam, de ez ugye abból is fakadhat, hogy addigra már kezdtem leválasztani a ciciről, éjszaka ritkábban kelt, rá tudtam már bízni nagyszülőre délutánra vagy egy esti mozizásra, szóval ilyenek miatt már egyszerűbb volt utána. De azért nem mondanám, hogy konkrétan nehezebb, mint a dackorszakos, energia- és figyelemigényes mindennapok most. Ha nem festeném a hajam, szerintem már lenne pár ősz hajszálam, ami így az utóbbi fél évben jelent volna meg, és még csak most 1 hónapos a kicsi, mi lesz így még 3 év múlva :D
2022. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nekem mindkétszer az amikor elkezdtek járni de még nem tudták stabilan menni és ott kellett mellettük totyogni.

Persze nem rosszból írom csak mindig le tudták kötni magukat és én is haladtam a házimunkával, főzéssel csak ebben az időszakban állandóan a sarkukban kellett lenni 😄

2022. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb másfél éves kortól. A dackorszak brutális volt és még most sem sokkal könnyebb (4 éves lesz).
2022. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 10 hónap.

Most 10 hónapos, még várom a csodát :D

Minden éjjel 3-4-5x felébreszt.

Tegnap 3 órát aludtam egyben, szinte kipihent vagyok..

esküszöm a dackorszak semmi lesz ehhez képest

2022. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2-3 hónap a nonstop sírás-hasfájás miatt.
2022. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3.ev😅 botrany

Elotte egy mese volt az egesz minden percet imadtam❤️

2022. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!