Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy 7 hetesen...

Normális hogy 7 hetesen 140-150 ml eszik a babám?

Figyelt kérdés

Másnak is ennyit eszik? Muszáj kellett mérnem mert egésznap nyügös volt és cicin lógott amivel nincsen baj csak hisztizett rajta mint kiderült csak 40 ml eszik meg mindkét ciciből félóra alatt, mert úgymond "kiürült" (tudom, hogy ilyen nincs) egyszerűen nem termelek annyi tejet, hogy kielégítsem az igényét, ha megvan telve a mellem ami sajnos sok idő alatt telitődik akkor nincs hiszti és megeszi 5 perc alatt és csak éjjel tudok ennyit fejni de akkor muszájból, mert végig alussza az éjszakát.. Lefejt tejből pedig 150-et simán megeszik (Sajnos kellett használni cumisüveget, mert ügyet kellett intéznem és a férjem etette meg)


Szeretném hozzátáplálni tápszerrel, mert egésznap sír de a védőnőt már lassan 2 hete nem érem el... :(



2022. dec. 13. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez mi köze a védőnőnek? Ha nem elég a tej, akkor a gyerekorvos ír fel tápszert.
2022. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Védőnőt is szeretném tájékoztatni erről és megbeszélni vele... Aztán holnap felhívom a gyerekorvost nem várok ezzel... Már egyszer pedzegettem az orvosnak, hogy egésznap sír mintha éhes lenne annyit mondott adjak neki vizet meg próbáljam kihúzni 3 órára és hogy most tanulja a szoporeflexet... De most megfogom mondani a helyzetet mert ez így nem állapot hogy egésznap sír :/
2022. dec. 13. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Egy 7 hetes csecsemő nem HISZTIZIK. A világra hoztad és ő veled fogja tudatni ha valami baj van, éhes, szomjas, fáj stb., neked kell neki SEGÍTENI.


Mióta tart ez az egész? Nem tudom milyen a gyerekorvos vagy védőnő és hogy tájékoztattak e téged a növekedési ugrásrról. Ez egy olyan időszak (2,3 nap vagy akár másfél hét), amikor a baba sokkal többet igényli a cicit és ha nem jön tej ő még akkor is szopizni szeretne. Felkészíti a melledet arra, hogy neki bizony több tejcire lesz már szüksége ezáltal többet kéne termelnie.


Na most ha te egyből "szeretnéd hozzátáplálni tápszerrel ", illetve vizet adsz neki, az nem egy jó megoldás, hiszen nem fog a melled ettől többet termelni.


Saját tapasztalat:

6 hetes anyatejcis volt a babám amikor elkezdte az állandó sírást evésnél és nem volt elég a tej, én is sírni kezdtem. Szóltam a védőnőnek aki felvilágosított arról, hogy nincs baj, ne stresszeljek, ez a szoptatáshoz tartozik, hogy a picur 6 hetes, 3 hónapos, 6 hónapos korban több tejet fog igényelni ezáltal a már "üres " cicit fogja szívni és gen, sajnos sírni fog egy pár napig de ez KELL ahhoz, hogy több termelődjön és eszembe ne jusson tápszerezni, vagy fagyasztott tejet adni neki (hiszen nekem is akkoriban megfordult a fejemben).


Egy szó mint száz, örülj hogy van tejed és ha csak most kezdődött ez, pár nap és elfog múlni ne félj, ne aggódj, ne stresszelj, csináld tovább ahogy, eddig! És ha nem mondta volna neked ezt az okos gyerekorvos, olvass utána a növekedési ugrásnak. :)

2022. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Szoptatási tanácsadót hívj. Lehet, hogy csak növekedési ugrása van.
2022. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én dokim írt fel egyből tápot egy szónélkül.

Amúgy b@rhol vehetsz tápot és senkinek swmmi köze hozzá

2022. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
A soron következő tanácsadáson közöltem vele, ezért nem hívtam fel. Teljesen felesleges.
2022. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha szépen gyarapodik a súlya, akkor ez biztosan növekedési ugrás de védőnővel vagy szoptatási tanácsadóval is beszélj mindenféleképpen!
2022. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A növekedési ugrása már 6 hetesen volt amikor megkezdődött ez sajnos már nem az :( Múlthét óta tart ez nagyjából azután miután végetért... :/
2022. dec. 13. 20:48
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Recept nélkül is vehetsz tápszert (csak drágább)
2022. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
A mell nem tejtároló szerv! Tejtermelő! Ez azt jelenti, hogy a tej a szoptatás közben termelődik folyamatosan. A fejés nem úgy stimulálja a mellet, mint a baba, ezért simán előfordul, hogy semmit nem fejsz, de a babád eleget tud szopni. Keress szoptatási tanácsadót, mert téves infoid vannak.
2022. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!