Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koszmó kialakulhat újra?

A koszmó kialakulhat újra?

Figyelt kérdés
Lányom most 10 hónapos. Kb 2 hónapos korában volt koszmós a haja,de akkor sikeresen megszabadultunk tőle. Mivel dús haja van nehéz megállaítani pontosan de nekem koszmónak tünt. Kezeltem azzal amivel annó. Csak kiváncsi vagyok,hogy tényleg az volt? Tényleg újra megjelenhet ez? Amúgy 2 naponta mossuk a haját,ha ez számit.

2022. dec. 15. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit gyakori a kétnaponta. Ez éppenséggel pont kedvez a fejbőr gondoknak. Főleg télen.

Egyébként még egy felnőttnek is lehet koszmós.

2022. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a koszmó sebborrhea, nem gyógyítható :(

[link]

2022. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Legalább így már tudom,hogy jól sikerült felmérnem. Még az elején volt,eddig nem volt.

Igen,tudod hogy főleg hideg időszakban sok a két naponta,de ha nem mosom neki,akkor rendesen vakarja és erővel. Ami miatt félek is,nehogy túl erősen csinálja és megsértse magát.

2022. dec. 15. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet pont azért vakarja mert ki van száradva a sok mosástól
2022. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korig visszajöhet, a gyerekorvosunk szerint ez normális, mossuk ugyanúgy a koszmósamponnal amíg el nem múlik.

Fiamnak pár hetesen volt, szépen lejött néhány mosás után, most 20hónaposan visszajött, annyi, hogy kicsit nehezebben múlt el mert dúsabb a haja.

2022. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak ovis korában is volt 3 évesen. De azóta nem jelent meg újra.
2022. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 éves lányomnak most szedtem le a koszmot olajjal, persze, hogy visszajohet.
2022. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Érdekes módon még egy anyukától sem hallottam ezt,szóval ez még új nekem. És persze a neten is elég kevés infót találtam erről,de gyakoribb mint hinné az ember a válaszaitok alapján.
2022. dec. 15. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!