Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így normális?...

Szerintetek ez így normális? Többi lent

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is köszönöm annak, aki elolvassa és válaszol.

Kisfiam 9.5 hónapos, iszsz baba, nagy súllyal született (4220, 54cm) és most is előrehaladott a fejlődésben (14kg és 80cm), de a férjemmel mi is nagyok vagyunk (nem kövérek) szóval számítottunk rá hogy ő is nagy baba lesz. Nagyon mozgékony, vidám baba, mászik mindenhova, kapaszkodva sétál már 7.5 hónapos kora óta és mostanában már kb fél percekre kapaszkodás nélkül is tud állni.



A problémám a hozzátáplálással/ etetésével/ evésével van.

Valamivel 6 hós kora előtt kezdtük a kóstoltatást, akkor pár kiskanálnyi pürét evett csak, de gondoltam hogy ez akkor még normális.

7 hónaposan kezdtek jönni a fogai, azóta a 7. fogacskánál tartunk. Gondolom ezzel van összefüggésben, de amióta ennyire intenzíven jönnek a fogai, alig eszik valamit, összecsücsöríti a száját vagy rázza/elfordítja a fejét, és semmilyen praktikával nem tudok beleerőszakolni semmit, pedig gondolhatjátok már mindent kipróbáltam az ég világon, de igazából szinte csak szopizni akar meg vizet iszik.. Tudom hogy nem szabad erőltetni az etetést, de szerintem a tejem már nem elég neki, mert jóval kevesebbet kakil (igaz naponta 1x mindig kakil) és a súlya sem igazán gyarapodott kb 2 hónapja (viszont tényleg sokat mozog, fogyni nem fogyott). Volt néha pár jobb időszak, amikor megevett 150-200 grammokat is pürékből, aztán megint semmi. Nagyon félek attól hogy nem kap meg minden tápanyagot, és valami hiánybetegsége lesz.

Védőnő szerint anyatejes babáknál ez normális, kínáljam gyakran. Ez annyit jelent hogy kb minden pürét végül én kanalazok be. 😔

Volt valaki hasonlóan? Kérlek írjatok pár jó szót mert úgy érzem megbuktam anyaként és nagyon frusztrál a dolog. 😔



2022. dec. 15. 14:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy a darabosat sem eszi, a pukit néha megrágcsálja de leginkább csak összeroppantja és szétmorzsolja az ujjacskáival. Kenyérhéjat is csak párszor fogadta el hogy szopogassa. 😔
2022. dec. 15. 14:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha darabkákat kapna amit ő pakolgat magába?

A fiam jól evett de kb 6 hósan leált hízásban, de mivel addig sokat hízott senkit nam zavart, és hát 11kg volt 1 évesen,3 évesen volt 14.

A súllyával ne foglalkozz az bőven elég.

Prób@ld odaültetni mikor ti esztek és abból adogass neki is.

2022. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltam. :( nem fogaja el a darabosat sem, abból sem amit mi eszünk pedig mindig ott ül velünk/vele az étkezésekkor. Ételt semmit nem rak magától a szájába, egyedül a puki volt eddig olyan meg a kenyérhéj. A többire fintorog.
2022. dec. 15. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan vészes a szitu. Persze az anyai vészjelző bekapcsol, mert a legelemibb ősi ösztön hogy etessük az utódot, de ha még anyatejes, meg kap mellé egy két kanál puret akkor fedezve van a tápanyag szükséglete.

Az sem tesz jót, ha nagyon erőlteted az etetést, meg nagyon nincs is értelme. Hallottam már ilyet, akinek egy éves kora körül kezdett jobban enni a gyereke bébiételt, valószínűleg a te babádnál is csak kicsit lassabban megy az átállás. Simán lehet, hogy ahogy nőnek a fogai, az ínye érzékenyebb, és csípi a püré.

2022. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A súlyát engedd el, az több is mint elég.


Eszik ő, ha ilyen jó húsban van.



( lányom 4,5 évesen most lett 15 kg 102 cm

Fiam lassan 3 èves és most 14,3 kg 94 cm)



A falatkázás javîtott nálunk is a lányomnál. Ő volt nagy cicis.

Mai napig nem eszik túl sokat..


Fiam a másik véglet, nagyon kó evő volt mindig is, csak ő naggggyon szereti az alacsony kalóriájú ételekkel ( uborka, alma) megtömni a pocakot..

2022. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Kerestem gyorsan egy súly kalkulátort. 9 és 10 és fél kg között lenne normális a súlya. Inkább azon aggodnek, hogy fog megtanulni járni egy kiscsoportos súlyával.
2022. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Korábban ijesztgetett a védőnő hogy lemaradhat a mozgásfejlődése a nagy súly miatt de eddig szerintem mindent időben, ha nem hamarabb csinált és nem maradt ki semmi. Szerintem ha kapaszkodva már körbesétálja a 180x200as ágyunkat meg fél perceket áll a saját lábán, szerintem nem lesz gond ezzel, de köszi hogy a kérdésemre válaszoltál kedves utolsó...
2022. dec. 15. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom, hogy a lehető legjobban fejlődjön a baba. De ekkora súly mellett biztos, hogy nem azon paráznék, hogy keveset eszik. Voltunk étkezési tanácsadáson a 11 kg-s másfél évesemmel és gyakorlatilag elzavartak, mert nem volt alacsony a súlya, pedig tényleg nem evett, de nem hitte el senki.
2022. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pont ezt csinálja, és megőrülök tőle. Mindent kipróbáltam, ami csak eszembe jutott, de egyszerűen nem nagyon megy neki az evés. Próbálok nem rágörcsölni, hogy ne utálja meg az evést, és arra gondolni, hogy a who ajánlása szerint anyatejes babáknál teljesen oké, ha tehet iszik igény szerint, és csak kóstolgatja az ételt. Az a lényeg, hogy minden nap fel legyen neki kínálva. 1 éves kora után kezd gond lenni, ha nem eszik szilárdat. De elvileg 9 hónapos kora körül elkezd a legtöbb baba jobban érdeklődni a kaja és az ízek után, úgyhogy lehet, hogy nálatok is ez lassan bekövetkezik. Szerintem a legfontosabb, hogy ne erőltesd, ne görcsölj rá, mert megérzi és csak rosszabb lesz. Majd fog enni. :)
2022. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, *ha tejet iszik.
2022. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!