Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi mindent tud a 15 hónapos...

Mi mindent tud a 15 hónapos gyermeketek? Mi a napirendetek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az én fiam úgy le van maradva a beszéddel.

Mozgással semmi gond, már szinte szalad, felmászik az asztalra és hasonló rosszcsontkodások. De beszélni nem akar, azt mondja hogy isz, esz, így, cici és ennyi. Erősen mutogat mindenre, utasitgat, ugye ki kell talalni mit szeretne.

Gyakoroljuk az önálló evest, de az éves onalloan rosszul megy, nem nagy evő, hagyom őt bontakozni, hogy fedezze fel a kaját, pár falatot eszik, pár falatot én adok és ennyi. Meg sokat cicizik.

Napirend:

7 korul ebred, ekkor az apjaval van (én alszok 🤣) pár kanál jogurtot eszik

8 korul bejön hozzam pár korty cici és indulhat a nap, közös reggeli mikor szinten pár falatot eszik (mondjuk 3 harapás kifli) aztán délelőtti játék

11:30 korul alvas egész 13:30 ig kb

Utána közös ebéd, délutáni jatszas, kozbe mikor eszébe jut szív parat a cicibol, pluszban kinalom ot gyumolcsokkel, de abba is csak egyet-kettot beleharap…

18:30 furdes, 19:00 keszulodes az estere, lazulas, bujas, majd cici

20:00 alvas. Éjjel 3,4x kel…

Vajon jó ez a napirend így? Ti babátok hogy viselkedik? Enyém magyon aktív, folyton kéri hogy porszivozunk, erdekli a főzés is, kostolgatja kozben a kajat, pakolaszik, szereti a tornyot építgetni, sok játéka van, de a torony, meg a legurul a labda a kedvence, sokat focizunk, szívesen nézegeti a könyveit. Igazabol sose tudom mikor mit lehet már neki tanitani, pl múltkor láttam egy babat aki már tudott a szemével “kacsintgatni” az én gyerekem most tanult meg papazni is 🤣

És hogy kezelitek a hisztit?

Köszönöm a valaszokat!


2022. dec. 19. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

"kozbe mikor eszébe jut szív parat a cicibol"

Nyilván nem nagy evő így, ha egyszer sosem lesz éhes.

2022. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém se beszél sokat, de épp a doktoriját írja, közben bele-beleszív a cicibe.
2022. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Napirend? Gondolom minden gyerek eszik háromszor- négyszer egy nap. Meg alszik egyszer napközben. Szükségtelen felsorolni, hogy ki mikor kel vagy eszik. Mi értelme annak, hogy Pistike 7-kor kel, Jancsika meg 3-kor ebédel.

De ha már itt tartunk, variáld a napját a gyereknek, nagyobb élmény neki, ha változatosabban telik. Okozz neki meglepetést azzal, hogy napközben is fürödhet, játszhat a vizben, nemcsak este.

2022. dec. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Minél több új inger éri, annál jobban fejlödik a beszéde is.
2022. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
A lányom 23 éves, és még most sem tud kacsintani.
2022. dec. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Lényeg, h tedd mellre minél többet. Odamegy kicsapja szivja.

Nagy király lesz biztos.

2022. dec. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagos a gyereked beszéd terén IS.
2022. dec. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!