Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívással több takony...

Orrszívással több takony termelődik?

Figyelt kérdés

A babám náthás, szivom az orrát és mindenki azzal riogat, hogy így több termelődik, próbáljam minél kevesebbszer.

Ez valahogy nem logikus ..


2022. dec. 23. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szívd ki normálisan, mert a fülére mehet...

Most szúrták fel a kisfiam fülét, muszáj volt, mert a gyulladás utat törhet magának, és ha felmegy az agyáig akkor agyhártyagyulladás is lehetséges, és abba bele is lehet halni.

Használj sósprayt szívás előtt, utána szíved, és nasivin a végén,de ezt csak 5-6 napig lehet használni.

A másik az inhalatorozas salvus vízzel.

2022. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha több termelődik, ha nem, mindenképpen ki kell szívni különben arcüreggyulladása lesz.
2022. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem,hogy több termelődne. Viszont szívni muszáj. Gondolj arra, te is orrot fújsz!
2022. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Biztos sokaknak nem fog tetszeni a véleményem de én csak akkor orrszi-porszizok ha ultra taknyos. Amikor én kicsi voltam nem volt ilyen és mégse lett baja senkinek. A 90es évek elején születtem. A nagy fiam 5 éves 1 szer volt olyan hogy használnom kelljen akkor is csak alvások előtt. Másfél évesen ügyesen fújta az orra. Most a második másfél éves még nem használtam. Most lett

először taknyos egy kicsit, nem vészes délelőtt folyik egy kicsit neki.


Persze van az a gyerek aki egy merő takony, megértem hogy kiszívják neki. De én személy szerint gyűlölöm. Persze a kor sem mindegy. Egy nagyon picinek előbb szívom ki mint egy egy évesnek. Ezert nem tudja sok gyerek kifújni az orrát még óvodában sem. Az ovónőnk mondta hogy xy anyukája legyen szíves ne porszívózás már ki a 4 és 6 éves gyerek orrát mert nem hajlandóak az ovodában orrot fújni.

2022. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Én fiam 3 éves, 2 éves kora óta fújja az orrát elég ügyesen, de akkor is kiszivom 2-3x egy nap, ha náthás, mert szerintem nem tudja olyan erővel fújni mint egy felnőtt, és nem szeretném hogy fül vagy arcüreg gyulladása legyen.
2022. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

A porrszivos orrszivo egyedul Mo.n letezik, azt ugye tudjatok ?

Mashol nem tudtak engedelyeztetni, pedig probaltak.

Tobb billioan elnek a Foldon, es megsem lesznek sorra arcureggyulladasosok a gyerekek.

Kicsit ez is tul van tolva.

De ugye Mo. a nagyhatalom, azert tart ott ahol.

2022. dec. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

"Amikor én kicsi voltam nem volt ilyen és mégse lett baja senkinek. A 90es évek elején születtem. "


Neked nem lett bajod, más meg rendszeres vendég volt a fül-orr-gégén. Többször szúrták...stb.


"porrszivos orrszivo egyedul Mo.n letezik, azt ugye tudjatok ?"


Orrszívó az egész világon létezik, nem magyar találmány.

2022. dec. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Ennek nincs semmilyen biológiai alapja. Egy felnőtt ember jobban taknyosodik, ha fújja az orrát?

90-es születésű vagyok, kézi orrszívót használtak anyuék. Állandó vendég voltam a tesómmal együtt a fül-orrgégészeten. Lehet, hogy semmi köze az orrszíváshoz, de ha csak egy százaléknyi esély is van arra, hogy ezt a gyerekeimnél elkerülhetem az orrszívással, akkor vállalom, akármennyire is utálom. Inkább ez, minthogy le kelljen foggnom, amikor felszúrják a fülét, vagy az arcüregét.

Unokatesóméknál már volt orrsziporszi, felnőttek (már ők is lassan harmincasok) és megtanultak orrot fújni. Nem voltak annyiszor betegek, mint mi. Bár ismétlem, lehet, hogy ennek semmi köze az orrszíváshoz.

2022. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki azt gondolja,hogy csak Magyarorszagon letezik: [link]

[link]

Az egyik nemet ,a masik osztrak, de van skandinaviaban is.

2022. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!