Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6millióforint már elég hogy...

5-6millióforint már elég hogy bele lehessen vágni a baba projektbe?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Igen
2023. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Ez így "semmit se mond". Ha van 6 milliód, de nincs stabil lakhatásod, akkor semmit se ér.

Vagy van 6 milliód, de nincs piacképes végzettséged és nem lesz hova visszamenned dolgozni, hamar el fog fogyni.

2023. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Kettesnek van igaza. Egy régi kérdésnél már írtam máskor, de a bankszámla állapota az egy ideiglenes helyzet. Az bármikor lemeríthető, elinflálható. Lakhatás, munkalehetőség, alternatívák, rugalmasság fontosabbak.


Bele lehet vágni üres bankszámlával is, ha tudod hogy fel tudod tölteni rövid időn belül, mert olyan szakmátok van. Sajnos millió egy helyzet van még így is, amikor kevés minden terv.

2023. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Van lakhatás és szakmai tapasztalatom.
2023. jan. 1. 10:17
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudjuk megítélni mi, te látod hogy mi mennyire biztos és hogy öt év múlva mennyire lesz elég.
2023. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Most nem 5 évekről beszélek hanem ha van megfelelő lakhatás,van egy stabil normális házasságod akkor ennyi pénzel már el lehet kezdeni ha mondjuk 2-3 év múlva vissza mész dolgozni plusz ott van még a párom is..
2023. jan. 1. 10:37
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Így igen, sőt, ehhez nem is kell ennyi pénz, ha mindkettőtöknek van munkahelye és a lakhatás megoldott.


Nekünk 2 millió tartalékunk volt, azóta se nyúltunk hozzá, pedig 2 éves a gyerek és jön a második.

2023. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, csak ismételni tudom magamat. Tök mindegy hogy mi van a bankszámlátokon, mert iszonyat infláció van. Van e piacképes szakma? Van e stabil munkahely? Ha megszűnik a munkahely, akkor van e alternatíva? Mi van, ha a munkahely nem tolerálja a nonstop beteg gyereket? Meg lehet e oldani másképp, van e alternatíva ezekre az esetekre?


És de, az öt év előrenézés fontos. Mintha tegnap lett volna, amikor pozitívat teszteltem, most meg megy a gyerek az oviba, lett egy súlyos gazdasági válság, stb. Anno a rossz kimenrtelekkel számoltunk, üres bankszámlával, és a világon semmi gondunk nincs szerencsére.

2023. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem most tervezzük a gyereket szerintem 2év múlva csak kicsit próbálok előre gondolkozni..
2023. jan. 1. 10:55
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, remélem nem bántásnak vetted, amiket írtam, tényleg csak az a tapasztalat hogy aktuális pénzek kevésbé számítanak, fontos hogy legyenek "menekülési útvonalak".
2023. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!