Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet a babának szekleté...

Noemi2699 kérdése:

Mitől lehet a babának szekletében apró vér darabok?

Figyelt kérdés

4honapos csak anyatejes baba. A legnagyobb vér 0,5 cm hosszú tűhegynyi csík. Ez egy hónapja tart. Már voltunk bent kórházban ahol általános vizsgálatot megcsinálták (ráhalgattak torkát megnézték stb.)

Aztán haza küldtek minket,hogy semmi baja a k- vitamint hozzuk neki előrébb. Mondtam nekik,hogy a gyerekorvosunk tej allergiára gyanakszik amire ők azt mondták, hogy hülyeség ahhoz napi 3-4-5lieter tejet kellene elfogyasztanom,hogy bekerüljön az anyatejbe.

Gyerek orvos széklet tenyésztést elvégeztette ami negatív lett és azt mondta hogy nem tudja hogy miért mondták nekem azt a kórházban hogy nyugodtan fogyasszam a tejet mert ahhoz sokat kell elfogyasztanom hogy tejallergiás legyen. És hogy ő nem pottyára mondja a tejallergiát már találkozott olyan babával akinek az anyukája minimális tejet fogyasztott még is az volt.

A 3.- orvos meg azt mondja ,hogy ez előszokot fordulni és teljes normális az erős anyatejtől lehe

Ez kb tart 1 tjó hónapja 2hete egyáltalán nem fogyasztok tejet de folyamatosan fogyok és így egyik kötünknek sem mindegy hogy mi is a valós ok. Hébe hóba előfordul még most is vér a székletében de nem nagyon feltünő csak ha jobban megnézem ( mind ilyen volt.)

Van aki találkozott már ilyennel? Mitől volt nekik?



#Baba, széklete, véres
2022. dec. 31. 08:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%

Szia a tej allergia tünete lehet.

Előszőr belőled tavozik ha nem figyasztasz tejet de még nyomokban sem az kb 6 hét mire teljesen kiürül és csak utána tud a babábol is ürülni!az higy fogysz a te hülyeséged!szuperül lehet étkezni tejmentesen is. Én is ezt csináltam + tojás mentesseget is tartottam. Jelen pillanatban a fiam 6 éves és ő még mentesen étkezik és nem fogy hanem szépen hízik!

Be nyávogj hanem kezdj el odafigyelni a dolgokra és normálisan enni!

6 éve sokkal szarabb volt a kínálat mentes étkezésnél!tedd össze a kezed ,hogy most már minden is van mentesen és még ehető is!

2022. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nyávogok? Mert te azt szokták?! Elmondanám neked,hogy tesómat tejmentes diétára fogta az orvosa hogy fogyon. Mert a terhességei által sokat hízott és a lába olyan szinten visszeres hogy időben járni is alig bírt. Szóval a lényeg ez genetika függő én 1 hét alatt 2kg-ot fogytam amikor elkezdtem ezt a tejmentes étkezést. És tudom nagyon jól hogy mennyi idő mondta a gyerek orvos. Csak az a jó az egészben, hogy ahány orvos annyi vélemény és akkor döntsd el hogy kinek van igaza.
2022. dec. 31. 08:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak úgy fog kiderulni, ha tényleg minden tejterméket elhagysz, még a nyomokban tartalmazhat termékeket is. Pótold mással a kalóriát, de a gyermeked belrendszeret tonkreteheted, ha valóban tejallergia és nem tartod be a diétát. Később fokozatosan lehet majd visszaterhelni és kiderul elnovi-e.
2022. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pont ez miatt is írtam a bejedzésemben,hogy egyáltalán nem mindegy mert azt sem szeretném, hogy neki baja legyen de jó lenne tudni, hogy melyik orvosnak van igaza mert én sem szeretnék pottyára lefogyni.
2022. dec. 31. 09:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babánál még semmilyen tesztet nem tudnak csinálni, ez az egyetlen módja, hogy kideruljon, ha elhagyod. Vagy ha ez nem megy, akkor van tejcukor mentes tapszer is (pregomin pl)
2022. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos általában a tejmentes diéta megoldja. De mint írták már, ez máshogy nem derül ki, csak ha elhagyod a tejet. És ez nem felesleges fogyás, mert a babád egészsége múlik rajta. Mondjuk azt sem értem miért fogysz tőle, hisz nem gondolom, hogy eddig csak azt fogyasztottál.
2022. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha számít neked a gyereked, meg próbálod a tejet elhagyni...
2022. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az nem tűnik túl normálisnak, hogy ennyire fogysz, mert elhagyod a tejterméket. Vagy mekkora részben tette ki a napi táplálkozásod? Milyen tejtermékeket fogyasztottál? A hiányt nem pótolod mással?
2022. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk egyértelműen a tehéntej okozta az ekcémát és a refluxot. Véres széklet nem volt. Én is eléggé fogytam a tejmentes diéta mellett, nehéz volt pótolni a kieső kalóriát. Ami "nyomokban tartalmazhat", olyat ettem, nem okozott gondot. De már 1 kocka tejcsokitól másnapra tünetei lettek a babának. A szóját se bírta. Majdnem 1 éves volt, mire elmúlt, addig minden diétahibára "bejelzett".


Egyébként ha nem használ a diéta, akkor is az anyatejes táplálás folytatását javasolják és rendszeres vérképellenőrzést a babánál.


Ami a hosszú távú prognózist illeti, csak a tünetmentesség elérését javasolják. Tehát ha ez megy teljes elhagyás nélkül, akkor nem kell teljesen elhagyni. Nem csökkenti a későbbi tejérzékenység valószínűségét.

2022. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azwrt nem mindegy hogy miből fogysz és siman lehet meg víz is ami most ürül mert eddig vissza tartotta a tejtermék!de a lenyeg hogy te jól legyél a baba meg túl éli!
2022. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!