Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mikor fogadta el a vizet?

Babátok mikor fogadta el a vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Kislányom 8 hónapos lesz. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, gyönyörűen eszik mindent. A gond az hogy a vizet nem akarja elfogadni. Se hidegen,se melegen

A teát is próbáltam, az sem. Gyümölcsleveket sem, sem hígitva, sem töményen, sehogy. Van Munchkin itatópohár, Mam itatópohár, Aventes, Canpolos is, sima műanyag pohár, üvegpohár

Szinte mindent kipróbáltam már, és nem nem és nem

Napi 3×kap még tápszert, 600 ml ebből megvan, de jó lenne ha elfogadná a vizet is,mert félek, hogy jön a nyár, nehogy kiszáradjon

Mivel lassan már a darabos kaját is elkezdjük...vagyis sótlan pufit már kapott, amit szépen eszik. Meg a kifli belsejéből is kapott. Ezért szeretném ha legalább inna

Nem eröltetem


Mindig elötte van. 2.baba, az első saját magát kiszolgálta már ennyi idősen. Tudom minden baba más, tapasztalom, de azért engem idegesít ez

Mivel tudnám megszerettetni vele a vizet? Mit vegyek még? Vagy várjak, és idővel egyik napról a másikra fog inni?

Van szivószálas kulacs is, de ezt még korainak tartom


Kérlek adjatok tanácsot, ötletet, tippet, hogy nálatok mi vált be


Köszönöm szépen ha válaszolsz


2023. jan. 3. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Anyatejes gyerekem kb 14-15 hónaposan ivott vizet…

Kínáltam

1-1 kortyot ivott

Nyáron esetleg 3-4-et is..

2023. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Anyatejes baba, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, vele együtt az ivást is, azt hittem küzdelem lesz, de rendesen rá van cuppanva a vízre (sima kispohárból). A kaja viszont tényleg küzdelem…
2023. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Kiskanállal próbáld, nekem kizárólag abból iszik vizet.

Puha, szilikonos, a fémet utálja.

2023. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk mázlink volt, mert ahogy 6 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, már itta is a vizet pohárból. Egyik ismerősöm viszont panaszkodott, hogy náluk csak szívószállal, vagy csőrös itatóval hajlandó elfogadni. Most már ovis mindkét fiú és az ő kisfia is pohárból iszik.

Az is lehet, hogy most még elég neki az a folyadék, ami a tápszerből jön és nyáron a nagyobb folyadékigény majd meghozza a vízivást.

2023. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen normalis. Fog jelezni ha igénye van ra. Ennyi idősen nekem sem nagyon akart inni. Legyen mindig magatok mellett ha kell tudjon inni es idovel fog is. Most valoszinuleg a tapszer es az ételekben levő folyadék eleg neki.
2023. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Megint megjöttek, akik a beszűkült tudatállapotukban képtelenek elfogadni mások tapasztalatait, és ami számukra ismeretlen, az már egyenesen rossz is!


A lepontozó ketyósokra gondolok.

2023. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Nálam 9 hónaposan kezdett el mind a 2 gyerek inni. Cumisüvegből, teát. A víztől mind a 2 ökölődött.
2023. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
8 honapos anyatejes a fiam,nem akart inni nekem sem...kiskanallal itatom,mert a cumisuveget nem hajlando szivni,a pohar szeleit meg csak ragja...kiskanallal ha adom neki ugy megissza.nem kopi ki.
2023. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 7 hónapos, ő is max 2-3 korty vizet iszik, azt se mindig. Kérdeztem a gyerekorvost, mennyire kell "erőltetni", de azt mondta, nem fontos. Nincs nyár, nincs kánikula, iszik, ha iszik. Nyárra meg bőven van ideje a te babádnak is még változni ezen a téren. Lehet, hogy a melegben amúgy is jobban fogják igényelni.
2023. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam kb. 15 hónapos koráig legfeljebb 1-1 korty vizet volt hajlandó inni (pohárból), viszont sokat szopott. Kérdeztem a védőnőt és azt mondta, hogy inni tud, ha többre lesz igénye, majd többet fog, ne aggódjak. Jött a nyár és a melegben tényleg elkezdett többet inni. A kérdésből nem tudom eldönteni, hogy a te babád tudna inni csak nem akar vagy nem is tud. Gyermekorvos/védőnő mit mond erre?
2023. jan. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!