Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fogadta el a babátok a...

Mikor fogadta el a babátok a csőrös poharat? Már elsőre szívesen ivott belőle? Vagy először csak naponta párszor itattátok belőle?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem se a cumisüveget, se a csőrös poharat nem fogadta el. Pedig cumisüvegből vettem neki 4 különbözőt a csőrös pohárból meg 2. Az én fiam mindig pohárból ivott mint mi, már a kórházban megmutatták, h az újszülött babák tudnak pohárból inni. Érdekes látvány volt :)
2013. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónapos lányom hallani sem akar róla, pedig 2-3 hetente rápróbálok, hátha. Rájön, hogy hogy kell inni belőle, e nem kér belőle. Pedig én is vettem 2 félét is (Mam és Tommee Tippie), van egy olyan érzésem, hogy ez már nekünk kimarad.

Egyébként pohárból édesen iszik, de azt csak ritkán szoktuk, mondjuk frissen facsart narancslevet ivott a múltkor így :)

2013. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mi NUK-ossal próbálkozunk, a baba boltos eladó ezt ajánlotta mert mondta hogy sokan vesznek olcsóbbat és annak olyan a szelepje hogy nem bír belőle szívni a baba és ezért nem hajlandó belőle inni. szóval ebből nagyon könnyű szívni, iszik is belőle egy két kortyot, de nem rajong érte különösebben. csak nem tudom egyszerre próbáljak e váltani vagy adjam neki oda naponta párszor hátha úgy megbarátkozik vele.
2013. jan. 12. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom 8 hónapos lett, akkor már próbálgattuk rászoktatni, elején egyáltalán nem akart belőle inni, pedig a férjem is megmutatta neki hogyan igyon belőle, és próbálta rábeszélni, akkor a húgom is megpróbálta de semmi remény nem volt rá. Persze 2-3 naponta próbáltuk rávenni, pár nappal később a férjem kipróbált egy módszert hogy ő abból itta a saját inni valóját mintha az övé lenne, és nem is próbálta a gyereknek erőltetni, csak úgy mint ha teljesen természetes lenne az. Ezután a lányom már jobban kezdett el ragaszkodni hozzá, aztán kipróbálta. A férjem ekkor nagyon örült neki. A cumisüvegeket már elraktuk jó mélyre nem kell neki egyáltalán. A lányom most 15 hónapos már sima normál pohárból is hajlandó inni, persze elalvás előtt még ragaszkodik a csőrös pohárhoz, de úgy gondoltuk hogy még legyen egy ideig, aztán már arról is ideje leszokni.
2013. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na apuka milyen ügyes :).
2013. jan. 12. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora elött pár nappal kapott és szépen ivott is belőle. Mit tomee tipee-t vettünk.
2013. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-6hósan adtam neki előszőr (NUK-osat) Rögtön ivott belőle, aztán most NUK és MAM-os ból is iszik egyaránt (most 10 hós) Szerintem ez teljesen baba függő, illetve lehet az is számít, h anyatejes, vagy tápszeres a baba! De ki tudja, lehet csak egyszerűen gyerek függő! Próbálj ki egy neked tetszőt, ha úgy érzed jöhet a"nagyobb löket", és majd meglátod! :)
2013. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Első gyerekem 7-8 hónapostól használt csőrös poharat, tudta is használni. Nálunk önkiszolgáló jelleggel ment a dolog, mindig ott volt a közelében az itató, ha szomjas volt, ivott.

A másik gyerekem nem ivott ebből, ő szívószállal szeretett inni 7 hós korától (előtte nem ivott semmit, csak cicizett).

Még próbálkozz szerintem ezzel pár hétig, ha 2-3 hét múlva sem iszik belőle, akkor találj ki valami mást. De tedd mellé, hogy mindig lássa, ne akkor igyon, amikor te akarod, hanem amikor ő szomjas (persze néha emlékeztetni kell őket, hogy igyanak, mert a nagy játékban sokszor elfelejtik).

2013. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
9 hónapos a babám. persze még próbálkozok majd aztán meglátjuk :)
2013. jan. 12. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!