Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik fiatalon (20-22) évesen...

Akik fiatalon (20-22) évesen vállalnak/vállaltak gyereket ők hogy álltak rá készen ilyen fiatalon anyagilag, meg lelkileg?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akik tervezték is nem csak összejött. Ennyi idősen hogy van meg nekik hozzá minden feltétel: anyagi biztonság, lelki érettség, megbízható pár?


Én annyi idősen sem lelkileg sem anyagilag nem voltam rá készen, most 25 vagyok de még mindig korainak érezném.


2023. jan. 3. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyunk egyformák, a személyiségünk meg az életünk sem egyforma. Az általad felosorolt szükséges tényezők ebből adódnak.

Én késeinek éreztem volna, ha 25 évesen nincs még családom.

2023. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon ritka az, amikor adottak ezek a feltételek ennyi idősen. Ahol mégis, ott anyu apu segített anyagilag vagy máshogy. Nincs ismerősöm, aki ennyi idősen gyereket vállalt, az egyik ismerős pár 23-24 éves, nekik tervezett volt, de a szuloknel laknak.
2023. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim válasza:
83%
Anyagilag? Itt írják a Gyakorin, hogy csak én vagyok olyan proli, életképtelen, csicska, lúzer, csövesbánat, aki diákmelóval nem keresett havi 300-at, és menjek meghalni, mert nem tanultam IT mérnök programozónak, hiszen azzal 21 évesen lenne lakásom. És még anyám is szűz lenne!
2023. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
32%

Bár nem lett gyerekem, mindig úgy voltam vele, hogy a 20-as éveimben bármikor jöhet.


Egy párkapcsolat akkor áll rá készen, ha mind a ketten úgy érzitek, sosincs biztos. Vannak, akik 50 év után válnak el, dehát erre alapozva nem lehet jövőt tervezni.


A stabil munkahely feltétel volt nálam, az meg van mai napig is, de ez a mostanában divatos hozzáállás, hogy majd ha lesz ház, autó, megtakarítás mit tudom én micsoda.. szerintem óriási ostobaság.


Én egy több generációs portán nőttem fel, számomra teljesen elfogadható lett volna, hogy szülőknél élve neveljünk gyereket.


Egészítenciát lehet közösen is építeni, sokkal bizonytalanabb mindenféle hitel mellett vállalni gyereket, mint saját ház nélkül.


A lelki érettségről pedig annyit, hogy nekem mindenki azt mondta, hogy az elején nincs olyan, hogy nem félsz. Ezt nem tudod gyakorolni előre, nem tudsz rá felkészülni, de ha megtörténik, és tényleg komolyan veszed felnőssz hozzá.. de csakis közben.

2023. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
15%
Sehogyan sem álltunk készen. Becsúszott. 18 évig fizettem a gyerektartást. Az első nő volt az életemben.
2023. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
94%

Úgy, hogy nem törődnek azzal, hogy adottak-e a feltételek. A legtöbb embernek nincs annyi esze, mint neked.


Vagy másik opció, hogy az apuka már idősebb és megvan az anyagi háttere hozzá, vagy a szülőktől kapnak támogatást.

2023. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
82%

Egy olyan ismerősöm van, aki tervezetten, és nem a semmire vállalt gyereket 22 éves nőként. De ő 16 éves korától dolgozott (a középiskolát estin fejezte be). Saját vállalkozása is volt, mikor szült. Alkalmazottakkal.

Más ilyet nem ismerek. A többinél csak a becsúszott, vagy tudatosan szülők nyakára/myomorba pottyantott. Esetleg gazdag faszinak szült.

2023. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
22%

Milyen feltételek?

Feltétel a tető a fej fölött, az anyagi bevétel és egy jó párkapcsolat.


Egy gyereknek nem feltétel az újépítésű ház, a több milliós megtakarítás, az új autó a ház előtt. Ezek igények, és kettő között óriási a különbség.

2023. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
79%

Én vegyészmérnöknek tanultam levelezőn, mellette diákmunkában dolgoztam, később ugyanott főállásban, br. 410 ezer forintos fizetéssel mentem szülni. Szja-t 25 év alatt nem fizetek. A párom programozó EV, ő is kb annyit keresett akkor, mint én. Zöld hitel, CSOK, és babaváróval vettünk egy családi házat 60 millió forintért, és sokkal olcsóbb a törlesztő, ami rá 25 évre fix, mint az albérlet volt, amiben eddig laktunk.

És nem, nem CSOK-ért szültem, csak ott volt lehetőségének, hülye lettem volna nem kihasználni, ha gyakorlatilag hozzám vágtak egy házat. Ha ez nem lett volna, akkor valószínűleg még várunk volna pár évet, de örülünk, hogy nem kellett. Mindketten fiatal szülők akartunk lenni.

2023. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
20%
*ráadásul 25 évre fix
2023. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!