Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ronthattam el? Hogyan...

Mit ronthattam el? Hogyan hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy jelenleg 6,5 hetes kisbabám, aki az elején nagyon jó baba volt evett, aludt, magától elaludt, ha letettem, nem kellett altatni, sírni csak akkor sírt, ha éhes volt.

Kb három hetesen elkezdett vigasztalhatatlanul ordítani random, fogalmam sem volt, hogy mitől, kb cska kézben és rajtunk fekve nyugodott meg.

Aztán ezt abbahagyta egy hét után kb. Akkor kicsit jobb volt, le lehetett tenni, nem sírt egyfolytában keservesen.

Viszont most egy pár napja, 4-5 megint elkezdte ezt a random sírást. Tényleg minden rendbe vele, alvás, evés, pelenkacsere, böfi után cska úgy felfel visít, aztán vagy elkezd sírni keservesen vagy nem, de inkább igen.

Nem gondolnám, hogy a hasa fáj, mert volt már olyan az más volt, másképp sírt akkor, lábát húzta. Most nem húzza a lábát, és nem úgy sír.

Mitől lehet ez?

Olyan is van, hogy tök jól elvan, de ha leteszem nem marad el semennyire, rögtön ordít, se pihenőszék, se játszószőnyeg, semmi sehol. Ez azért gáz, mert a reggelimet így alig tudom megenni még délben is, plusz a ház is szalad már..

Ezzel lehet kezdeni valamit? Vagy "elkapatuk" és azért sír mindig? Dehat van hogy kézben van és akkor sem akar megnyugodni, pedig akkor is rendbe vele elvileg minden..

Apuka próbál segíteni, ahogy itthon van, de azért jó lenne, ha egyedül is megtudnám oldani..

Bármilyen tanács esetleg?



2023. jan. 4. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
6%
Gondolom sokat alszik, akkor kellene enned, amikor alszik.
2023. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

4. trimeszter

Nem lehet "elkapatni".

Kicsit olvasgass csecsemő témában...

2023. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet elkapatni, még 2 hónapos sincs… nem kell önállónak lennie, rád van szüksége. Amúgy fájhat a hasa, miért ne fájhatna? Az én fiam egyszer se húzta fel a lábát mégis az volt a baj.

Miért nem hordozod? Ő megnyugszik, te tudsz enni, takarítani.

2023. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Első: túl sokat nem alszik, azt is leginkább rajtam, mert ha leteszem felébred.

Kettes: értem én, hogy 4. trimeszter, de más mégis letudja tenni valamiért, úgy hogy nem ordít a gyerek random.

Harmadik: fájt már a hasa, éjszakáztunk miatta, de elmúlt, ebből gondolom, hogy most napközben nem azért sír, pláne, hogy éjszaka alszik. Azért nem hordozom, mert félek, hogy rosszul kötöm magamra és ártok neki vele.. :/

2023. jan. 4. 17:21
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyél ùgy, hogy a kezedben van. A lakás meg jagy szaladjon, nem dől össze a világ.
2023. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Én még ennyi időre se tudtam letenni. Nekem normálisnak tűnik, kisbaba.

Nem lehet "elkapatni", bármit is jelentsen ez. Idővel könnyebb lesz.

2023. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Es kit erdekel, mit csinal mas? Kerdezo, mar anya vagy, most akkor innentol kezdve eleg surgosen meg kene tanulnod,hogy ne hasonlitgasd a gyerekedet meg az elethelyzetedet masokhoz, mert nincs ertelme.


Nincs ket egyforman fejlodo baba, ahogy ket egyforma anya se igazan.


Nincs a kozeledben hordozos klub? Menjetek el, segitenek :)

Amugy az oke, hogy terhesseg alatt egy darab konyvet nem olvastal el a csecsemokorral kapcsolatban, de hogy egy cikket se? Semmit? Gondolom nem, mert akkor tudnad, hogy nem tudod “elkapatni”, illetve sajnos az se realis, hogy egyedul ellegyen most meg.


En amugy pl az evesbol nem csinaltam ugyet, szoptatas kozben is siman ettem, meg amikor hordoztam, akkor is. Miert ne? Csak nyilvan a morzsakra kellett figyelni :D

2023. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként 6 hét körül tetőzik a hasfájás. Kislányom se mindig húzkodta a lábát de akkoris a hasa fájt. Most 10hetes már sokkal enyhébb a dolog. Altatásnál kiszoktad várni hogy fél órája aludjon már és ugy teszed le? Mert fel ora mulva kerül abba a fázisba hogy le lehessen rakni ébredés nélkül. Nalunk 90%-ban beválik.
2023. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se hizta az elején a fiam a lábát de a hasa fájt tutira espumisan segített valamint a szélcső.onnantól semmi baja nem volt
2023. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindket gyerekem tejfeherjere erzekeny volt. En szoptattam, megvontam minden fajta tejtermeket cimkeolvasosan, es par napon belul erezhetoen jobb lett, 2 heten belul pedig mar nem sirtak. Emelle meg csendes refluxuk is volt, ezert nagyon gyakran szoptattam oket, illetve a hordozas rengeteget segitett. Netrol rendeltem a kendot hasznaltan, es youtuberol tanultam meg kotni. Aztan vettem egy hibrid kendos-csatos hordozot (Emeibaby), es azzal meg egyszerubb lett.
2023. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!