Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeret a saját 11hónapos...

Nem szeret a saját 11hónapos gyerekem, mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom és úgy érzem engem nem szeret.

Sajnos anyósom minden este átjön (persze nem segíteni)

Folyton szapul, adogatja a kéretlen tanácsait de ezeket elviselem. A gyereket nevelni akarja, nem fogadja el hogy én vagyok az anyja és hogy én máshogy szeretném csinálni.

Tudom minden nagyinak a kényeztetés a dolga de vannak határok (szerintem)Pl ha én arra nevelem már most hogy az állatokat szeretni kell nem pedig "dádázni" Van egy kutyájuk és 1 macskájuk a lakàsban, szerencsétlen állatokat állandóan terrorizálják azzal, hogy húzza a gyerek a fülét ,farkát és hogy rugdossa őket. Mivel én ezt nem engedem azt mondják hogy nem szeretem az állatokat és a gyerek örömét se nézem. Hát döntse el mindenki, hogy ez helyes vagy sem.

Állandóan az ölében van a gyerek, nyíg ha leteszi,sír néha megy el...és rólam tudomást sem vesz a lányom.

Ez azért fáj mert anyósom ezen lovagol hogy őt szereti a legjobban a gyerek nem engem. A legrosszabb hogy már én is így érzem. Az ismerőseinek "bazárimajomként" mutogatja a gyereket... és amiket tanítok a neki mindenre azt mondja hogy az ő érdeme.

Mit tehetnék?

Vagy már mindegy?

0-24ben én vagyok a picivel,apuka reggeltől estig dolgozik.

Nagyon rosszul esik ez az egész. Olyanná válik a saját lányom anyósom közelébe mintha egy idegen nő lennék.

Ennyit jelent az hogy mamájától bármit "kérhet" és folyton ölben lehet?

Mit rontottam el?


2014. dec. 28. 20:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kicsit értelmetlen lett, de nézzétek el mert a könnyeimmel küszködve írtam.
2014. dec. 28. 20:10
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Minek engeded be minden este? Állj a sarkadra az anyóssal szembe és akkor majd a gyerek se vesz semmibe. Legyenek meg a szabályok amit akkor is be kell tartani ha ott van. Ha nem tetszik vmi ne engedd. Sztem igenis sokat számít a gyereknek h tudja ki az engedékenyebb ahhoz húz.
2014. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Állj a sarkadra! Te vagy az anyja. Egyébként elég gáz, amit az állatokkal csinálnak.
2014. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy ne engedd be a lakásba és ne vigye el a gyereket, az állatok rugdosását meg sürgősen tiltsd meg mielőtt valamelyik megunja és beleharap a gyerekbe.

Egyszerű a megoldás mikor jön, közlöd, hogy nem értek rá és ennyi, becsukod az ajtót.

2014. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet, hogy a saját gyereked nem szeret! A nagymamától elég nagy tapintatlanság (nagyon enyhe kifejezést kerestem) azt mondani, hogy őt jobban szereti, mint téged. Nem szereti jobban, csak a mókát, meg a játékot szereti a nagyival. Az előttem válaszolónak igaza van, a nagyit kell egy kicsit visszafogni, még akkor is, ha megsértődik.
2014. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazából a páromnak mondogatom hogy ha már szomszédok lettünk. .legalább ne jöjjön minden nap és szóljon emiatt. (Viszont ő fél attól hogy megsértődik)

Jöjjön 2-3naponta...

Nem akarom tiltani, de nem akarom már most elveszíteni a lányomat.

2014. dec. 28. 20:20
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg állj nagyon kemény a sarkadra és nagyon konkrétan mondd meg neki hogyan képzeli azt hogy ilyet mond hogy őt jobban szereti a gyerek mint a saját édesanyját.

Oszd ki keményen és ne foglalkozz vele ha a párod megsértődik.A saját gyermeked lelki fejlődése 100-szor fontosabb mint a párod vagy az anyósod.

A nyakát ki tudnám törni az ilyen anyósoknak-apósoknak.

2014. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Attól h nem jön mundennap nincs eltiltva. Mond meg h hetente 2 estét jöhet és akkor is vannak szabályok. Megsértődik 1 hétre utána semmi baja sem lesz. Gyereked legyen a fontosabb ne az anyós.
2014. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem nálatok lakik, hogy folyton ott kelljen lógnia! Mondd a férjednek, hogy közölje vele, hetente 1-2 órás látogatás délután és menjen haza a kedves mama...A ti gyereketek! A ti házatok, családotok, nyugalmatok!
2014. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell beengedni, ha megsértődik, sértődjön. Én szomszédság ide vagy oda kikötném, hogy hetente max. 2-3 este jöhet és kész.


Más: elsősorban amúgy a PÁROD dolga lenne közölni az anyjával, hogy ne jöjjön. Sikerült egy igazi anyuci fiát fognod, aki dedós szinten áll az anyjával való konfrontáció terén. Gáz!

2014. dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!