Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet tápszer/anyatej...

Mikortól lehet tápszer/anyatej helyett vizet adni éjszakai ébredésnél?

Figyelt kérdés

2023. jan. 5. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy éves korig szerintem rossz ötlet.

Bár az enyém kettő, és tejet kap, mert el sem fogadná a vizet ilyenkor, ahogy a testvére sem fogadta el. A víz csak víz. Jól nem lakik tőle.

2023. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. jan. 5. 08:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen pont emiatt kérdeztem, hogy mikortól kelti őket inkább a szomjúság, mint az éhség.
2023. jan. 5. 08:16
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Miért gond, ha éjszaka éhes?
2023. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kétévesem simán megelégszik a vízzel, már ha felébred, de kb 1,5 éves koráig szoptattam éjszaka, és mielőtt elvettem tőle estére, már csak cumizott és nyammogott a cicin egy ideje, szóval ő már addigra nem volt éhes igazán. Szerintem ez nagyon változó és gyerekfüggő, nincs egy egyetemes szabály erre. Ha úgy érzed, itt az ideje, próbáld ki, aztán max nem jön be.
2023. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es sajnálom véletlenül pontoztalak le 😥

Kérdésedre a válasz nem írtam, hogy gond lenne. Szimplán kíváncsi vagyok.

2023. jan. 5. 08:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor az első lányom 8 hónaposan minden éjjel pontosan ugyanabban az időben ébredt, megszoptattam persze. Aztán 3 éjjelt egy nyikk nélkül átaludt. Gondoltam, ja, hogy ezt így is lehet? Negyedik éjjel ébredt a szokott időpontban, adtam neki egy kis vizet. Másnaptól soha többé nem ébredt. :)
2023. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

ha elfogadja.

Az enyém még az üveget is hozzám vágta

2023. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálgattam. Adtam vizet. Ha nyugtalan maradt, nem aludt vissza, vagy pár perc múlva újra kelt, akkor éhes, kell a kaja. Ha csak iszik és alszik tovább órákig, akkor el tudom hagyni a kaját.
2023. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Kb 9 hónaposan hagytuk abba, mert reggel alig evett az éjszakai nasizás után (tápszeres). Külföldön egy éves korra már általában leszoktatják a gyerekeket, rászoktatják hogy bőséges vacsi, meg max fekvéskor és/vagy keléskor tápszer/tej/tejital. Nekünk is ez vált be.

Él, gyarapszik.

Ugyanakkor, mint minden, ez is gyerekfüggő.

2023. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!