Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kisfiam elkezdett...

14 hónapos kisfiam elkezdett idegességében repkedni, van ok aggodalomra?

Figyelt kérdés
2-3 napja mintha beköszöntött volna a saját akarat és dackorszak, ezzel párhuzamosan ha valamire azt mondom “nem/ nem szabad” elkezd sírni és repked a kezével (legalábbis erőteljesen csapkodja a levegőben a kezeit.) emellett 2-3 napja csapkodni is elkezdett minket is. lehet autizmus tünete? Bár ők inkább örömükben repkednek nem?
2023. jan. 6. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Istenem 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Továbbléptünk az evolúcióban, már repülni is fognak a gyerekek.

Kár, hogy erről én még lemaradtam.

2023. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

:-D nem, nem autista a kicsi fiad hanem egy teljesen normalis csepp kis ember aki igy tudja per pillanat kifejezni ha valami nemtetszik.


kepzeld az en 13,5 honapos kislanyom meg meg is harap :-D.

a multkor nem adtam neki meg egy baba kekszet mert eleg volt egy darab szerintem olyan dühös lett a kisasszony. elosszor leorditotta a fejemet utanna huzta a sajat hajat majd beleharapott a labamba :-D


persze remelem tudod, ez normalis. es ok. es ilyen rohamokat a legjobban ugy kezeled ha közel hajolsz ra nezel, beszelsz hozza (tükrözöd) hogy : ok, latom merges vagyok, nyugodtan legyel merges. de most eleg volt egy keksz kesöbb kapsz meg. es fontos a kontaktus. öleld meg, simogasd...

nem ertik ok meg mi az a düh, akarat stb.

ilyenkor te mint anyuka ott kell hogy alljal es megmutatnod minden rendben van.

2023. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Lehet gúnyolódni, de nem hülyeség, amit kérdez.

Az én fiam adhd-s, de sokáig állították a pedagógusok, hogy autista, elég sok kivizsgálásra hordtam.

A Vadaskertben kimondták, hogy nem autista. Aztán elvittem a Szakértői Bizottsághoz, ahol meglátta a gyógypedagógus, hogy a gyerek repked, összecsapta a kezét, és közölte, hogy autista. Én meg ott fogtam a fejem, hogy az állítólagos "szakértő".

Szóval még szakmai körökben is van egy olyan babona, hogyha a gyermek repked, az az autizmusnak a tünete. Nekem viszont azt mondta az autista tagozatos gyermekpszichiáter, hogy önmagában ez még semmit nem jelent. Sőt, kapaszkodj meg, az sem jelent semmit, ha a gyerek nem tartja a szemkontaktust. Sok-sok tünetnek kell együtt állnia, hogy egy gyerek autista legyen.

Amúgy nálunk ez biztos családi vonás, mert a teljesen egészséges lányom is repkedett kicsi korában.

2023. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Autista vagyok, sose csapkodtam semmit/senkit se gyerekkoromban, se felnőttként. Szomorúnak tartom, amikor anyukák amiatt aggódnak, hogy a gyerekük olyan lesz, mint én. Kevesebbnek, rosszabb embernek érzem magam tőle. Kérdező, akár autista a gyereked, akár nem, azt tanácsolom neked, hogy ne így állj hozzá az autista vagy egyéb neurodivergenciával vagy mássággal élő emberekhez, vagy legalábbis a gyerekednek próbáld nem ezt a hozzáállást továbbadni.
2023. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korban ez teljesen normális. A lányom még 2,5 évesen is megesett, hogy "repkedett" a kezével.
2023. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

"... van ok aggodalomra?"


Hogyne, hiszen ha pl. a nyitott ajtón/ablakon kirepül, csak nézheted, ahogy örökre elrepül tőled.

2023. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

4-es vagyok. Adtam egy hozzáértő választ, pszichológus véleményére alapozva. Szerintetek nem hasznos. Kérdező, ne itt kérdezz, mert itt csak trollok vannak, akik szerint ha egy anya aggódik a gyerekéért, az nem normális.

Az autistának meg üzenem, hogy értem én, hogy ő is értékes ember, azért senki sem rajongana az ötletért, hogy a gyermeke autista. Nem árt, ha ezzel a szülő tisztában van, mert teljesen más nevelési elveket kell használni. Hogy ezt te bélyegként éled meg, az már mutatja, hogy problémád van.

2023. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális ez a dac korszak kicsit késòbb hqsra vágja magát meg popóra és úgy orsít utána majd ha mérges lesz csapkod.ők még ezt nem.értik
2023. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!