Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni oltas babának?

Figyelt kérdés

5 hónapos babáknak beadassuk az oltás? Kinek mi a tapasztalata, mellékhatások, stb.?

Az orvosunk a B és C elleni oltás is javasolta. Tudja valaki ezeknek a nevét, hogy eltudjam olvasni a betegtájékoztatót?



2023. jan. 7. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Bexsero, neisvac. Igen, érdemes, mi beadattuk. Egy olyan betegség ellen van, amelyet mire diagnosztizálnak, már potenciálian halálos de minimum idegrendszeri károsodást okoz.


Az első bexsero az húzós volt, együtt kapta a két hónapos oltással így lázas volt egy napig és nagyon nyűgös. A combján a lányomnak lett egy csomó vagy egy hónapra, de utána nyomtalanul eltűnt. A többi oltás után nem volt semmi. Én nyugodtabban alszom.

2023. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
2023-ban ez még kérdés?
2023. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülnek az oltások? Melyekből hány darab kell?
2023. jan. 7. 18:32
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Google a baratod - oltas ar ugyeben.


Adasd be.

Gyerekkorhazban dolgoztam, volt egyszer egy 14 eves fiu betegem. Gyonyoru helyes fiu, itt van az arca a szemem elott.

Elkapta a betegseget, agyhalott lett.

2023. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

2es válaszolónak ,igen. Például nálunk 2023-ban mèg mindig kérdés a Bexsero beadatása, miután 2 db orvos beszélt le róla minket. Majd több helyről informálódva, súlyos,több gyermeknèl bènulásos szövődményel járt. És állítólag ,valamiért mostanában nagyon sok mellèkhatasa lett ennek az oltásnak. Nem tudom eldönteni ,hogy magától a betegségtől félek jobban, vagy az egyre gyakrabban előforduló mellèkhatásoktól.

Elég ritka betegség egyèbkènt. Nálunk itt legalábbis. De tudom ,annál veszélyesebb.


Nem vagyok oltás ellenes ,ha esetleg ez jött volna le. Mi beadattuk a gyerekeknek a rota ellenit ,az agyhártyagyulladás elleni oltást( c-tipusú) neisvac..

A bárányhimlő ellenit is. ( Nem volt kötelező mèg) Tavasszal szeretném a kullancs ellenit is.


Egyedül nálam nagy mumus ez a rohadt Bexsero.😕 De tényleg mert sok rosszat hallottam. És 2 idősebb orvos is lebeszélt..

2023. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
A mi orvosunk sem lelkes, aht mondta hiába oltatom, ha a masikat elkapja...Azt mondta B ès C ellenit is kell, úgy van èrtelme. Igaz már 2 èves a fiam. Azt mondta februárban megbeszèljük, úgy tudom ilyen korban is be lehet mèg adni, s már nem 3,csak 2 vakcinás. Tud erről valaki valamit?
2023. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a neisvac c kb 300forintos oltás, ha jól emlékszem 2adagos.

a bexsero 30-35ezer, ha 6hó fölött kezdődik az oltás, akkor 3adag, ha 6hó alatt akkor 4.

2023. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4: egyébként én baromira nem találtam árat ezekre, ahogyan a rotarixre sem. gyógyszertárban elmondják, viszont más árakon lehetnek. nálunk a benuban volt a legolcsóbb.
2023. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

[link]


ez egy jó kis összefoglalót tartalmaz (letölthető doksi)

2023. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Mi a C-t beadattuk, a B-t nem. Orvosi javaslatra tettünk így.

15hónapos a kicsi, 3 éves a nagy.


Rotát sem adattuk be, mind a 2 elkapta, nem bántam meg.

2023. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!