Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a babák elfelej...

Normális, hogy a babák elfelejtenek dolgokat?

Figyelt kérdés
11 hónapos babám 7 hónaposan mondta, hogy tata, mama és azt napi szinten. Most csak mamát mondd azt is nagyon ritkán, inkább kkk, takm, meg ilyeneke mondd. Nagyon szépen tapsolt amikor mondtam neki, hogy tapsi tapsi. Most csak összeüti az öklét, vagy megfogja az én kezem és az én tenyeremet üti össze. Pápára mindig integetett, most csak ritkán. Normális ez, hogy így elfelejtenek dolgokat amiket eddig tudtak?

2023. jan. 8. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ilyenkor éppen egy másik területen fejlődik pl.mozgás. Nálunk is volt egy ilyen kis átmenet, de pár hét után "visszajön", megint fogja mondani.
2023. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem felejti el szerintem, csak már nem azzal foglalkozik, van érdekesebb újabb dolog.
2023. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Azt észrevettem, hogy most új dolgokkal próbálkozik, és a k betü most nagyon tetszik neki, minden magánhangóval mondja.

2023. jan. 8. 09:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem is mondott szavakat 11 honaposan ,elajultam ,mert nem atlagos. 12 hónaposan felallt onnantol a mozgas fejlodott es semmit nem mondott 2 eves koraig,csak a hablaty ment.
2023. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is nagyot néztem amikor 7 hónaposan mondogatta, hogy tata, mama, és nagyon sokszor. 10 hónaposan indult el és kb azóta nem mondja ezeket
2023. jan. 8. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fogja. Majd ket evesen is raer monda i :)
2023. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e még, de megkerdezhetem mi van azota veletek? En is aggodok kisfiam miatt, tapsolt es mostanaban abszolut nem, de ha mondom is, hogy tapsi tapsi még arra sem, mintha nem is tudna mirol beszelek, ez rohadtul megijeszt. :( azt hittem ha megtanulnak valamit az olyan, hogy 1honap mulva is tudja pl. Remelem jol vagytok
2023. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia. Igen, itt vagyok.

Most már 19 hónapos. Amit akkor “elfelejtett” újra elkezdte csinálni, pontosan mikor, nem emlékszem. Tapsol, integet, puszit küld, mindent megért (amikor akar). Viszont a beszéd nem igazán indult még el. A régi szavakat újra használja, és mint ha próbálna mondani ezt azt de nem nagyon megy. Kicsit még aggódom, de remélem, hogy lassan ez is beindul szépen. Megnyugtató, hogy érti amit mondunk.

Hiszem, hogy nálatok is minden rendben lesz :) Van ilyen, hogy valami más érdekesebb nekik és a régi dolgokat nem csinálják.

2023. szept. 14. 20:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Jjjaajj de jo , hogy itt vagy még es ilyen jo dolgokat irtal, nagyon szurkolok, hogy a beszed is beinduljon majd, bar a 19honapos kosgyerkocokkel nem vagyok kepben mennyi vagy mik az “elvarasok” a statusz alapjan, de erdekel, lehet, hogy meg is nezem. Van ez a mackotorna vagy milyen konyv beszedindito, sokan dicserik, nem tudom, lehet, hogy ismered, de megirom azert. Koszonom a jo kivansagokat, remelem en is, hogy nalunk is minden okej es most jobban lefoglaljak az uj dolgok, amiket felfedez vagy a lepegetes.
2023. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én sem igazán vagyok képben, körülöttem mind kisebb babák vannak. Nemrég volt a védönö, nagyon meg van vele elégedve, azt mondja, hogy teljesen normális (akkor) 17 hónapos és nagyon okos.

Nem hallottam a könyvröl, köszi az ajánlatot.

Biztos csak más érdekesebb most neki, csinálni fogja ezeket újra ahogy nálunk is lett.

2023. szept. 14. 21:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!