Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szeretné meg a babám a...

Hogyan szeretné meg a babám a hason fekvést?

Figyelt kérdés
Sosem szeretett hason lenni. Minden nap hasra tettem pár percre, amíg nem sírt nagyon. 3,5 hónapos lassan, a fejét nagyon szépen tartja, viszont hason továbbra sem szeret lenni, nem is nézeget könyökölve. Védőnő javasolta, hogy továbbra is erőltessem és tegyem többször hasra. Mit tudnék tenni, hogy kb 5 perc múlva ne legyen hatalmas sírás mindig? Játékokat, beszélő kutyusát, csörgőket, mindent használok, hogy figyeljen és ne sírjon egyből.

#fejlődés #Hasra fekvés
2023. jan. 8. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idő segít szerintem. Ha erősödik.
2023. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is utálja. Én is csak addig hagytam amíg nem kezdett el sírni ez nagyon rövid idő volt és mégis erősödött.

4 hónapos státuszon a 10 percet kérdezték hogy kibírja-e de szerintem nem volt még 10 perc. Viszont tovább bírja mint korábban. Játékokat pakolok oda neki vagy én próbálom minden erőmmel szórakoztatni, zenét rakok be neki stb. Ezen kívül majd az idő fog segíteni.

2023. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
nekem a kb. 2.5 hós babám utált hasalni. egy konduktor ismerősöm mondta, hogy tekerjek fel egy plédet, törölközőt, ami kb 5 centi magas lesz, azt tegyem a mellkasa/hóna alá, hogy elől támaszkodjon (plusz ugye segít is tartani magát), mert ha rájön hogy hogy könnyebb tartania magát, szívesebben hasal majd. párszor használtuk csak, azóta sokat van hason, igaz már 5 hónapos.
2023. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a mellkasodra/hasadra fektetve is hasalásnak számít. ha beszélsz hozzá, emelni fogja a fejecskéjét. a felület, amin hasal legyen csúszásmentes, szilárd (nem textil és puha). fontos, hogy a karok háromszöget zárjanak be, a támasz ne legyen túl széles, túl szűk.


nem kell mindent elépakolni. elég egy-egy érdekes játék, biztonságos tükör, könyv vagy ha te ott vagy előtte.

2023. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is tovább bírja a hason fekvést, mint pár hete. Korábban szinte egyből sírt. Most már 4-5 percig eljutottunk talán. Rajtunk is hasal egy darabig, szoktuk csinálni szinte minden nap apukájával. Csak akkor se akar könyökén támaszkodni, ha rajtunk hasal végig, meg egy kis idő után sír. A fejét emeli hason is, kézben is nagyon szépen tartja, csak könyökölni nem akar.

A törölközős tanácsot kipróbáljuk még, azon nem vagyunk még túl.

Köszönöm a válaszokat! :)

2023. jan. 8. 16:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Igaz eddig az ágyunkban tettem hasra. A matrac nem olyan kemény. Neki a kiságyban kókuszmatrac van, ami keményebb. Csak a kiságyban annyira nem akarom hasra tenni, mert egyszer hason oldalára dőlt, neki ne dőljön a kiságy szélének.
2023. jan. 8. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes beszerezni egy ilyen már említett keményebb játszószőnyeget. Pl Parkalon, Decahtlon, habtapi...
2023. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igen, földre tegyétek őt vmilyen játszószőnyre.

hova teszi a karját ha hason van? a teste mellé, vagy a testére merőlegesen (repülőzik?)?

2023. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyire ne féltsd, én a szőnyegre terítettem egy pokrocot és az volt a birodalma. A pokrócot könnyü volt cserélni mosni, ha esetleg baleset érte (böfi). Amugy nálunk a kontrasztos könyv volt a motiváció imádta nézni.
2023. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valamennyire behajtva tartja a kezeit hason. Jobb kezét testére szinte merőlegesen, könyöknél kb derékszögben tartja. A bal kezét csak kicsit hajlítja be, inkább a teste mellett van.


Ma már pokrócon is hasaltunk. Remélem egyre jobb lesz neki.

2023. jan. 9. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!