Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogyan szeretnétek/sz...

Anyukák, hogyan szeretnétek/szerettétek volna, ha a nem gyerekes barátaitok viszonyulnának hozzátok szülés után/kisbabával?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek nemrég született kisbabája, nekem viszont (még) nincs gyerekem. Néha emiatt úgy érzem, kicsit nehezebben tudok kapcsolódni hozzá, pl. ha megkérdezem, milyen volt a napja, és elmondja, hogy főleg a baba gondozásával telt, nem igazán tudom, hogy mit reagáljak, és nem szeretnék jóhiszeműen olyan dolgokat mondani, ami lehet, hogy rosszul csapódik le neki. Szeretnék továbbra is ugyanúgy mellette lenni, de nem tudom, mi eshet jól egy ilyen helyzetben. Ti minek örültetek (volna)?


(A baba még pici a látogatáshoz, úgyhogy az egyelőre nem opció.)


2022. nov. 12. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez erősen függ mindentől is..egy hormongőzös újdonsült anyukának kb bármi jól és rosszul is tud esni, akár mindkettő egyszerre :D nekem pl néha az esett jól amikor kérdeztek a babáról, néha meg az amikor "felnőtt" témákról beszéltünk. Pl azt megkérdezheted hogy fáradt/kimerült-e (mert 99% hogy igen) meg nyugodtan panaszkodhat is. Olyasmik nrkrm nagyon sz.rul esnek/estek kollégáktól, hogy "addig örüljek míg itthon vagyok mert a munka sokkal szarabb", "élvezd ki minden pillanatát" és hasonlók.
2022. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha érdeklődik valaki a fiam után is örülök, de annak ellenére, hogy valóban ő teszi ki a napom 90%-át és másról nem nagyon tudok mesélni, szeretek ugyan olyan témákról beszélgetni mint előtte, szóval nem kell, hogy mindig a baba legyen a téma. Van egy mostohanővérem, kb minden nap beszélünk a tesós csoportban, még egyszer sem kérdezte meg mi van a gyerekkel, képet talán 2x küldtem az 5 hónap alatt őt abszolút nem érdekli. Ezt is elfogadom, attól még ugyan úgy beszélünk mint előtte.

Olyanokat ne kérdezz, hogy jó baba e meg, hogy mit csinál? Ha képet kapsz sem kell végletekig menőn dicsérni vagy kommentelni vagy kérdést feltenni róla, felesleges :D Dobj rá egy szívet vagy egy nevetős fejet és hello. Bele fogsz/fogtok jönni simán ne aggódj miatta.

2022. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Az első hetekben inkább a baba a téma, aztán már egyre ritkábban, azaz biztos vagyni fog a felnőtt beszélgetesre. Sajnos sokszor ilyenkor szakadnak el egymástól a barátnők mert nincs téma, nem ér rá az egyik a másik, beteg a gyerek. Próbálj meg mellette lenni🥰
2022. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Odáig teljesen rendben van, hogy elmondja a napját, most jó ideig erről fog szólni az élete nagy része, és hatalmas esemény egy baba. Kérdezgethetsz 5 0, de ennyi. Próbáljatok meg másról is beszélgetni, mint a gyerek. Ha két gyerekes szülő beszél csak a gyereknevelésről, az is nagyon fojtó tud lenni. Egy idő után már hiányozni is fog neki, hogy másról beszélgethessen. Várd ki ezt az időszakot, addig kérdezgesd ki, hagyd, hogy meséljen, mesélj te is neki a saját dolgaidról. Képzeld el úgy, mintha valaki a nyaralásáról mesélne. Te nem voltál ott, de meghallgatod, hogy milyen volt, örülsz neki, aztán továbbléptek. (Nekem a baráti körömből eddig csak nekem született gyerekem.)
2022. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, jöhetnek mg válaszok! :) Igen, pont az ilyen barátságmegszakadást szeretném elkerülni, csak néha ügyetlenül érzem magam. :D
2022. nov. 12. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pont az esett jól ha megdobtak egy szaftos pletykával, vagy ha már nagyobb volt a gyerek és otthon mertem hagyni nagyival/apával, akkor egy tök gyerekfüggetlen programot szerveztünk. Elég fiatalon szültem, 22 évesen, talán azért is kellettek az ilyenek.

Na meg ez a barátnődtől is függ. Vannak a vérmamik, akiknek beszűkül a világ és onnantól kezdve csak a gyerek végterméke lesz a témája, meg van, aki ugyan mesél a gyerekéről, de mivel azzal van napi 24órát, jól esik neki, ha valami más témát is bedobsz.

2022. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is az esik jól, ha bármiről beszélünk, ami nem gyerek! :D Kicsit eltereli a gondolataimat, kiszakít. Én nagyon nehezen viseltem az első 2 hónapot, nem akartam az anyaságról és a babáról beszélni velük is, hisz mindenki erről kérdez. Nálunk ez bevált. Nem kell túlmisztifikálni. Néha kérdezd meg hogy bírja az új helyzetet? Hogy van fizikailag, lelkileg és kész. Majd úgyis mesél és érezni fogod, hogy merre halad tovább a beszélgetés.
2022. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!