Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babátok születés és névnapj...

Ha babátok születés és névnapja kb 1 hét különbséggel lene, tartanátok inkább a névnapot egy nem hivatalos névnapon (nincs benne a naptárban, de az utonevtar szerint az is egy névnap), ami messzebb esik?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Névnap alapból hülyeség
2023. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Január másodikán van a névnapja, sosem okozott gondot, hogy közel van a karácsonyhoz.

Bár nálunk névnapi buli nincs is, csak megajándékozzuk, meg 1-2 napon belül a rokonságból aki szeretné, több felhajtás nincs belőle.

2023. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi így tartjuk. A névnapján született.
2023. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak 02.12. szülinap, 02.14. névnap, akkor tartjuk amikor van
2023. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Két hét van a születés és névnapom között, én kifejezetten szerettem gyerekként, hogy dupla ünnep.

Akkoriban még egy névnapom volt, mostanra van több is a naptárban. Emlékszem, személyes sértésként éltem meg, mikor iskolában vagy valahol több hónap különbséggel köszöntöttek fel, mert látta, hogy van. Nem, nincs! Az nem RENDES névnap, hogy a sok nagyzolós kedvéért kitaláltak még néhányat! Egyetlen hivatalos nap van és pont! -> mármint így éltem meg gyerekfejjel :)

2023. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Derjaderja ***** válasza:
72%

Mi ezt csináljuk. Nálunk az egész tèl egy ilyen ünneplánc, párom is és mindhárom gyereke is december-januári, ráadásul a Karácsony. Az én agamon tavaszi vagy jéső őszi a legtöbb családtag minden ünnepe.

Mi ezért február helyett szeptemberben tartjuk a lányom nevnapját, a fiamé alapból nyári, így van miért kerti partizni plusz arra gondoltam, ad egy kis kedvet majd neki az iskolakezdeshez ha rögtön lehet névnapi bulit csapni (ha már a szülinap ráadásul a szünetre szokott esni).

2023. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez nekem is elgondolkodtató, mert Bálint lesz a kisfiunk neve, és a kiírt napom 1 héttel utána van. Viszont megbeszéltük a férjemmel, akkor is külön fogjuk ünnepelni a névnapját, ha közel esik a szülinaphoz, nem vonjuk össze. 🙂
2023. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányom dec 19 született, én mindig úgy alakítottam hogy a karácsony előtti hétvégén meg legyen tartva, nem összevonva legyen. Ha a kiírt dátumon jött volna 25,na az necces lett volna
2023. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Választanék olyan nevet ami nem esik közel a szülinaphoz és karácsonyhoz. Van rá 9 hónap. Nekünk is meg volt előre a név, de volt b terv, ha úgy esnék teherbe, hogy a szülinap a névnap közelében lenne.
2023. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!