Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babátok születés és névnapj...

Ha babátok születés és névnapja kb 1 hét különbséggel lene, tartanátok inkább a névnapot egy nem hivatalos névnapon (nincs benne a naptárban, de az utonevtar szerint az is egy névnap), ami messzebb esik?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartanám a névnapot, amikor van, függetlenül a születésnaptól. Nem összevonva, még akkor sem, ha nagyon közel vannak.
2023. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szülinapja decemberben van, a névnap január eleje. Ezért nem változtatnék semmin. :)

Különben meg ez nem olyan nagy ünnep. Ha később ünnepelnénk sem lenne felhajtás. Akkor tartjuk, amikor a napja van.

2023. jan. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Az egy dolog, hogy te egy nem hivatalos napon tartanád, az meg egy másik, hogy kb mindenki a hivataloson fogja megkoszonteni, ha egyáltalán megtezsi
2023. jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%
Az én lányom Rita lett volna, de mivel május közepére voltam kiírva, így végül másik nevet választottunk és ezt megkapta csak második keresztnévnek. Szerintem nem jó, ha egy héten belül van a kettő. Nekem 1 hónap van a szülinapom és a névnapom között és még így is szinte mindig össze lett vonva gyerekkoromban, amit utáltam. Most felnőttként már nyilván mindegy, nem is tartom a névnapot, de gyerekként még fontosnak gondoltam.
2023. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiam szülinapja április eleje. Az egyik naptár szerint április közepén van a névnapja, a másik szerint októberben. Neten is ahány oldal, annyi helyen írják vagy ezt, vagy azt.


Így mi októberben tartjuk.

2023. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem, így járt. Néha összevonnám, néha nem, helyzettől függően. Játékot meg úgyse csak ünnepekre kap, hanem rendszeresen.
2023. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem 3 nap van a névnapom és szülinapom közt. Sose volt gond. Ráadásul férjem szülinapja 1 nappal van névnapom előtt.


December eleje anyósom, sógorom, fiam, unokaöcsém szülinapja, majd karácsony, 1-1 hétre egymástól.

Ja és a fél család névnapja közvetlen karácsony után ... Ez van :)

2023. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%

Igen. Mi is így csináltuk.

Lányom szeptember elején született. Amíg nem tudtuk, hogy lány, az Ádám név tetszett, szeptember 9-én is van névnapja, meg is beszéltük, hogy nem karácsonykor, hanem szeptemberben tartanánk. Aztán végülis lány lett, a naptári névnapja 1,5 héttel a szülinapja előtt van, a 2, leggyakoribb meg májusban, így a májusi lett. Ja, és ráadásul szept. 9-én volt képes születni, így aztán Ádám akkor se lett volna ha fiú :D :D :D

2023. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!