Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit hízott a babatok havonta?

Mennyit hízott a babatok havonta?

Figyelt kérdés
Nálunk szerintem kevés amit hízik…
2023. jan. 10. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Mennyit hízik? Az első 6 hónapban havi 400g a minimum elvárt hízás
2023. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Anyatejes volt csak az elején, az első 1-2-3 hónapban 6-800 grammokat, aztán ez folyamatosan lassult, illetve változott is, 6-7 hónaposan csak 1-200 grammokat, aztán volt, hogy megint többet és megint kevesebbet.


De én ezen nem görcsöltem sosem, nem hiszek ebben az "elvárt" hízásban. Ha egy baba eszik, jókedvű, hízik valamennyit, akkor nem kell stresszelni rajta, nyilván látszani fog, ha éhes maradt vagy elmarad a növekedésben.


De minden gyerek más ütemben fejlődik, nem kell rájuk húzni semmit. Az én kisfiam igazi kis zabagép, mégsem hízik sokat, szerintem ezt tőlem örökölte :D

2023. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Ilyenkor havonta látja gyerekorvos, biztosan jelzi ha gond van, de egyébként, ahogy az első írja, 400g a minimum.
2023. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Mikor?

Milyen táplálással.


Teljesen más a görbe anyatejes és tápszsres esetén is.



Anyatejeseim 3 hónapig 1000-1200g-ot híztak.


6 hónapos kortól 3-400 g egyik ek volt, hogy 100g-ot sem 8-9 hónap közt.


Tápeszeresek az elején általaban nem híznak ennyit de később sem csökken ennyit az ütem.

Egyenletesebben híznak.

2023. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mind a 2 gyerekem anyatejes volt.


Mind a 2 az első hónapban kerek 1 kg-t hízott.


Fiam ezután fél éves koráig 1.5kg-t havonta, utána is tartotta a 0.5kg-t. Most 3 éves, 19kg.


Lányom viszont havi 0.2-0.3kg-t hított. Sőt, 2 olyan hónap is volt, hogy semmit. A védőnő szerint fél éves korára dupláznia, 1 éves korára tripláznia kellene a súlyát. Nálunk 1 évesen lett meg a duplázás.

Most 15 hónapos lassan eléri a 9kg-t. (3.2-vel született).


A védőnő meg volt feszülve minden mérésnél, hogy alultáplált, beteg, éheztetve van... stb.

A gyerekorvos mindig dícsérte :)

2023. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. jan. 10. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!