Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha az egy évesemnek még...

Baj ha az egy évesemnek még nem adtam kanalat evéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyermekemnek az étkezés mindig is döcögösen ment meg nagyon rossz evő is. Mostmár hálisten eszik darabosat is de azok egész darabok pl egy egész kiflit vagy fasírtról van szó. Pl krumpli vagy bármilyen fözelék nem jó mert az "darabos és pépes egyszerre". Sokszor a falatkákat is oda adja, hogy én adjam a szájába nem tudom ezek problémát jelentenek e. Viszont a kérdésem az baj e, hogy én nem adtam még kanalat a kezébe, hogy azzal próbáljon enni? Elkéstem vele vagy így is szépen megtanulja majd?


2023. jan. 10. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen még én sem adtam,mert nem tudott vele mit kezdeni. Aztán másfél évesen sokat játszott a homokozólapáttal,pakolta a vödörbe a homokot,szerintem ez segített neki,hogy tudja használni a kanalat,elég hasonló mozdulat a kanalazás,meg a lapátolás. Most 2 éves és nagyon ügyesen eszik kanállal még levest is. És azt vettem észre,hogy jobban eszik,mert nem unatkozik,mint amikor én etettem,hanem lefoglalja a kanalazás.
2023. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egyéves, aki már tud kanalazni. Na nem az én fiam, ő már majdnem másfél, de még mindig ritkán sikerül neki, pedig fél éves kora óta kísérletezik. Nem baj, majd megtanulják.
2023. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha egyszerűen csak odaadnád neki azt a kanalat.

Dzsízusz Krájszt

2023. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3# nyilvan oda adom neki mostantol nem kezzel evesre nevelem :D csak sokszor latom videokban, hogy nala kisebbek mar kanallal esznek es feltem, hogy akkor ezt elszurtam
2023. jan. 10. 23:20
 5/13 anonim ***** válasza:
A fiunk nem sok sikerrel ugyan, de kb. 8 hónaposan elkezdett próbálkozni a kanállal, hagytam is neki, aztán abbahagyta és másfél éves elmúlt, mire ismét mutatott rá hajlandóságot, hogy egyáltalán evés közben megfogja. Rá kb. 3 hónapra már egész ügyesen evett vele. Ha kanállal eteted, akkor szerintem úgyis látni fogod, hogy nyúl-e érte vagy sem. De a homokozóban lapátolás sem rossz ötlet, bár inkább jobb időre való elfoglaltság.
2023. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszer volt egy olyan mikor kivette a kanalat a kezembol es o maga ragta bele a kanalat a szajaba rajta a kajaval. De amugy tenyleg nagyon keveset eszik igy is ezert nem adtam eddig neki kanalat hogy az a keves is amit eszik legalabb a szajaba keruljon ne a foldre.
2023. jan. 10. 23:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy többet is enne, ha lenne kanál a kezében, hiszen nem unatkozna. Adj a kezébe holnap, hadd próbálkozzon, de közben te ugyanúgy etesd. Ezt hívják kétkanalas módszernek.
2023. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, mert ilyen korban még úgy sem tudnak önállóan enni. De nyugodtan próbálkozhat, ártani nem árt. Nálad meg legyen egy másik kanál, hogy közben tudd etetni.
2023. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy megy, hogy próbálom etetni egy kanállal, de kiveszi a kezemből. Nem baj, az lesz az övé, előveszek egy másikat, azzal folytatnám - de azt is kiveszi. Oké, most már mind a két kezében van kanál, akkor a harmadik már lehet az enyém - nem, az egyiket eldobja, és az kell neki, ami nálam van :-) Ez megy 6 hónapos kora óta, olyan másfél éves most, és mostanában kezd sikeresen használni kanalat.
2023. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
napi túlgondoló rovat pipa
2023. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!