Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell ösztönözni a mászásra?...

Kell ösztönözni a mászásra? Vagy, ráér?

Figyelt kérdés

A fiam 8 hónapos. Kapaszkodva feláll, onnan le is ül, bár még egyik sem teljesen stabil, de gyakorolja sokat.

Eddig kúszott.

Most attól tartok, hogy így nem fog mászni.

Kell ösztönözni valamivel? Vagy csak simán hagyjam, majd ő tudja?

A lányom annak idején a kapaszkodva felállás után kapaszkodva lépegetett, nem mászott. Neki kimaradt. Nem szeretném, ha a fiam is kihagyná. Van valami módszer, amivel lehet segíteni?


2023. jan. 16. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki nagy teret. Az én fiam is így állt 8 hónaposan, ahogy a tied, szabadon engedtem kúszni az egész lakásban, és hát nem jutott el minden érdekes helyre a kapaszkodva sétálással, úgyhogy mindig visszament a padlóra. Aztán kb. 10 hónapos korára ez szép fokozatosan mászássá alakult. Talán az adta meg a kezdőlöketet, hogy egy lapos (lefektetve kb. 15 cm magas, 40 cm széles, 80 cm hosszú) és jó nehéz, könyvekkel telerakott karton dobozt leraktam a földre, és arra állandóan felmászott-lemászott, így alakultak ki a mászás mozdulatai nála. Aztán már a küszöbön, más akadályon áthaladva is inkább mászott pár lépést, gondolom nyomta a pocakját. Csak 15 hónaposan kezdett önállóan lépegetni, és még azután is hetekig a mászás volt az elsődleges közlekedési módszere.
2023. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ráér
2023. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!