Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam már 2 hete...

11 hónapos kisfiam már 2 hete náthás de egyszerüen nem bírjuk kiszívni neki az orrát. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Már mindent próbáltunk állandóan viszem a dokihoz ő azt mondja nem gázos, de éjszaka mégsem tud aludni mert nem kap levegőt, szívás után is ugyanúgy el van dugulva, nem jön ki belőle semmi, pedig úgy rotyog neki.Orrspray, orrcsepp, semmi javulás.
2010. okt. 3. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy pár percre próbáld infralámpa elé ültetni, az megindítja a váladék felszakadását, utána sós orrcsepp, hogy fellazítsa minden orrszívás előtt, aztán orrszívás és Nasivin orrcsepp, ami a nyálkahártyát gyógyítja.

Sok orrszívás nem engedi elburjánzani a váladékot. Ilyenkor azért is vigyázni kell, hogy ne menjen rá a fülre.

Szegény Kicsi, gyorsan túl lesz rajta. :)

2010. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az orrszivo porszívó a leghatásosabb.
2010. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Este elalvás előtt kend be a hátát baby luuf balzsammal, nekünk nagyon bevált. Volt hogy olyan taknyos volt a kislányom, hogy szinte 10 percenként szívtam az orrát. De estére bekentem a hátát és tudott aludni. Már nagyon sokszor ajánlottam itt, nem tudom más kipróbálta-e, de nekünk nagyon sokat segített. Most utólag is használtam.
2010. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem szívom nekik (különösen ha semmi nem jön)semmilyen orrcseppet nem használok, az orrnyálkahártya miatt. És nem megy a fülükre, arcüregre- miért menne?


Ami viszont nekünk nagyon bejött az a hideg párásító, bekapcsoljuk éjjelre és alszanak mint a bunda és egyáltalán nem köhögnek. Ja és emeld meg a betétet, hogy magasabban legyen a feje.

2010. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolso vagyok a baby luuf balzsam nekunk is bevalt.reggel es este kentem neki nagyon jo!
2010. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt nagyon durva. Bioptronlámpa s nasivin megoldotta.

Öt hónapos a babám.

2010. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az első vagyok, és üzenem a 14:00-ásnak, hogy kérdezzen meg egy orvost, hogy mikor megy fülre, arcüregre a gyulladás.

Gondolatindító: a váladék pang, beszárad, a nyálkahártya duzzadt és nem tud tisztulni, a gyulladás pedig csak terjed...

Beszáradás ellen infralámpa és sós orrcsepp.

Orrszívás, majd gyulladás csökkentésére Nasivin és Calcium (Calcimusc).

2010. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. Panadolt adok neki ha már nagyon szenved.De én azt nem értem hogy rotyog az orra és szívom neki és semmi nem jön fel. Miért? a torkán lenne vagy annyira hátul hogy a porszívós sem bírja fel hozni?
2010. okt. 3. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
nekünk a homeos orrspray vált be. sok mindent kipróbáltunk mi is. ez nagyon jól feloldja a váladékot és utána ki lehet szívni
2010. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

illetve, most hogy hűvösebb van, egy jó séta csodákat tesz. egyből elindul az orrfolyás. beviszed és már tudod is szívni.

Sterimar orrcsepp előtte, szívás, amilyen gyakran csak tudod (a fiamnak ráment az arcüregére a gyulladás, senkinek nem kívánom azt a 2 hetet), mi utána Nasic orrsprayt használtunk, nem tudom mennyi időd kortól lehet, a fiam már 2 éves lesz, de az nem szárítja ki az orrnyálkahártyát, mint a Nasivin stb., este egy fazék kamilla teát főztem jó erőset és azt öntöttem a fürdővízhez, 4-5 napig, Luuf balzsam a hátára, a kiságyat pár könyvvel megemeled, és ami még jó volt, vettem citrom-eukaliptusz illóolajat és azt párologtattam este.

Jobbulást nektek!

2010. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!