Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam meg a házimun...

Hogyan csináljam meg a házimunkát, ha a babám egyszerűen nem engedi?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom egész nap a nyomomban van.

Amint kiteszem a lábamat a szobából jön utánam,és fel kell venni.Nálunk nem úgy van, mint másnál, hogy pl a konyhában míg főzök lefoglalom valamivel, olyankor csimpaszkodik a lábamba és elvárja, hogy mindig csak vele foglalkozzak.

Már ez megy 3 hónapja,teljesen kivagyok.Csak abban a 2 órában, míg alszik akkor tudok bármit csinálni.De az az idő kevés.

Vagy néha leülnék internetezni pár percet, de egyből kéretőzik fel az ölembe.(és nem tudok gépezni, mert veri a billentyűzetet...)

Mennyire normális ez?Mikor fog már kicsit egyedül is eljátszani?Hogyan csináljak így bármit?


2011. márc. 2. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
esetleg ha bevonnád? tudom, úgy több idő, de legalább halad a munka. barátnőmnél láttam, hogy a kislánya gyönyörűen adogatja kezébe a teregetnivaló ruhákat. (az én lányom még kisebb, 8 hós, remélem, továbbra is ellesz egyedül is.)
2011. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért!!!A válaszokra én is kíváncsi lennék,mert nálunk ugyanez a helyzet,csak 8 hónapos és még ráadásul nem hajlandó aludni sem ha nem vagyok ott mellete!:(((((Úgyhogy Nekem még az az időm sem szabad!!!
2011. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, hogy bevonom, de ezzel még picit várnunk kell.Ha kérném, hogy adogassa a hozzávalókat a kajához, biztos nem tenné, eljátszana inkább velük.:)A teregetésnél viszont kipróbáljuk ezt az adogatós dolgot, de eddig az is úgy működött, hogy én felraktam a szárítóra, ő meg lehuzta a ruhákat, meg kiszórja a lavorból.
2011. márc. 2. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Türelem, ez teljesen normális. Ő egy kisbaba, te viszont felnőtt vagy, ezért neked kell megoldást találni. Ne azon gondolkodj, hogy mit nem lehet megcsinálni, hanem azon, hogy hogyan lehetne. Hiszen éppen te írod, hogy semmit nem lehet megcsinálni , mert nincs el egyedül, utánna pedig azt, hogy nem adogatná a hozzávalókat, csak eljátszana velük. Hát itt a megoldás! Gondolkozz el ezen és hamarosan minden egyenesbe kerül. Sok sikert!
2011. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam 15 hónapos, de pont ilyen. Én már nem izgatom magam, minden nap eltervezem, hogy a 2 óra alvásidőben miket csináljak meg. Teregetni tudunk együtt, igaz, hogy lassabb, mert ő is leszedi, amit én felteregetek, de végül elkészül. :) Amíg mosogatok, eljátszik a műanyag edényekkel a lábam alatt. Porszívózni is lehet mellette, port törölni. Főzni és vasalni alvásidőben szoktam, a főzésben a férjem is segít. Ha fáradt, akkor viszont csak vele kell foglalkozni, így olyankor szoktam házimunkát végezni, amikor kipihent és tele a pocakja. Szerintem ez normális, és idővel biztos javulni fog a helyzet. :)
2011. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hellóbelló, itt vagyunk mi is a kisfiammal :) a teregetést akkorra időzítem, mikor az apja is itthon van, mert az még a jobbik eset, hogy a lavórból kipakol, de a szárítót rázza, borítja magára, ha a konyhában vagyok és éppen nem a nadrágomat húzza lefelé akkor a sütőt csapkodja... Próbáltam a műanyag edényes dolgot, tán 10 mp-ig kötötte le :) Szóval én úgy mosogatok, hogy felteszem az etetőszékbe, kezébe adok valamit pl. babapiskóta, műanyag állatkák, stb., aztán éneklek meg táncolok neki ha azt is megunja... tapsiztatom, meg ilyenek. Porszívózás az sima ügy, jön utánam tologatja a porszívót, nyomogatja a gombot... A mosógép meg elől töltős, azt imádja bekészíteni is és többször odaül elé nézni :)

Alvásidőben marad a pihi és a főzés, ha ügyes voltam.


Anita

2011. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónapos mult de dettó ez megy nálunk is. Egyszer alszik naponta 2-2,5 órát én akkor teszem a dolgom. :) De amibe lehet abba bevonom őt is.
2011. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!