Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véletlen közelről vakuztam a...

Véletlen közelről vakuztam a babámra. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Le akartam fotózni az 5 hetes babám, félig sötét volt és bekapcsolt a vaku. Rögtön elkaptam a telefont, de nagyon félek, hogy valami kárt okozott a szemében (pont belenézett), ezért nagyon haragszom magamra. Szerintetek lehet ebből baj, vagy paramami vagyok?

2023. jan. 23. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
🤦‍♀️ tényleg megérett az emberiség a pusztulásra!
2023. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Paramami vagy (bár ezért a szóért is 3 év letöltendő járna...)
2023. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Halálos dózisú elektromágneses sugárzás érte az ivadékot, de ahelyett, hogy belehalt volna, isteni szerencse érte, és szupererővel lett felvértezve! A szupererő mégpedig az, hogy nem lett olyan együgyű, egyszerű tekintetű, buta, cigibótos véglény, mint az anyja!
2023. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Mar megint egy gyongyszem paramami 🤣🤣hihetetlen mifele kerdesek vannak itt mostanaban
2023. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem olvastátok, de állatgyerekek szembe vakuzásával kapcsolatban elég nagy hisztéria volt vagy 15 éve, így aztán nem csoda, ha van ilyen kérdés.
2023. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Használni biztosan nem használt neki. Hogy lett-e baja, az majd kiderül, vagy nem.


De most már megtörtént, amit csináltál és ha azt mondjuk, hogy semmi baja tőle, attól ugyanúgy nem fog megváltozni a helyzet, mint ha azt mondjuk, hogy ártottál neki és most már nem lehet rajta változtatni.


Máskor gondolkodj előre, az sokkal hasznosabb!

2023. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 gbenyov válasza:
16%

En értem, hogy a bunkók miért névtelenül írogatnak.

Semmi bajt nem csinált az egyszerű kérdést feltevő, kérdező mama.

Az ember szeme automatikusan szűkül hirtelen, erős fény hatására.

Nyilván rengeteg szembe villogtatas nem tesz jót. Nade egyetlen,vagy kevés villanás semmit nem okoz.

2023. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

"En értem, hogy a bunkók miért névtelenül írogatnak."

Hívjál engem Japáncsászárnak, ha neked ettől jobb.


"Az ember szeme automatikusan szűkül hirtelen, erős fény hatására."

Csakhogy egyrészt ha a "hatására", akkor már belement a receptorba az energia, másrészt meg ez a reflex egy csecsemőnél még nem is elég gyors.


"Nade egyetlen,vagy kevés villanás semmit nem okoz."

Ez meg így van. De nem hülyeségekkel kell megindokolni. :D

2023. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gyerek szeme és elméje is fejlődése kezdeti szakaszában van. Minden külső inger befolyásolhatja mindkettőt, hogyan fejlődik. Erősebb hatások nagyobb mértékben és nem feltétlenül a megfelelő irányba befolyásolja a természeteshez képest a fejlődését.


Remélhetőleg egyszeri extrém hatás nem fogja tartósan befolyásolni, de azért ami elkerülhető, azt érdemesebb elkerülni, főleg a kezdeti időszakban.


A telefont/fényképezőgépet meg egyébként is érdemes úgy beállítani, hogy soha ne vakuzzon magától. Ha kell a vaku, akkor majd te bekapcsolod.

2023. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokkal károsabb, ha tartósan kiteszed erős fénynek UV védelem nélküli napszemüveg nélkül, mindenféle nyikorgó hangolnak (pl olajozottan babakocsi), amiket folyamatosan érik, ezért ezekhez alkalmazkodva alakul ki a látása/hallása, ami nagy mértékben lekorlátozhatja a gyerek egyébként felnőtteknél jóval nagyobb lehetőségeit. Ezekre igazán fontos figyelni, mert attól, hogy neked fel se tűnik, hogy valami hangos/fényes, a gyerek sokkal érzékenyebb lehet rá - és ha nem teszed ki feleslegesen extrém mértékben nekik, akkor ez az érzékenység meg is maradhat, az átlagosnál jobb látása/hallása alakulhat ki. Ha viszont nem figyelsz rá, hogy milyen hatások és milyen mértékben érik, akkor akár az átlagosnál gyengébb látás/hallás is kialakulhat - ami a kora előre haladtával idős korban tovább fog romlani.


Hogy egy-egy konkrét hatás melyik gyereknek mennyire árt, azt senki nem tudja pontosan megmondani, pláne előre, vagy közvetlenül utána. Bárki csak a rendelkezésre álló ismeretek és tapasztalatok alapján következtetni tud, meg nyugtatni, mert ha már megtörtént, akkor úgyse lehet meg nem történtté tenni, akkor legalább bűntudatod ne legyen miatta, mert a gyereken az se segít, neked viszont árthat, ha ostorozó kezded miatta magad.


Amit lehet tegyél meg a gyerekért és reméld, hogy ez elég. Parázni viszont nem érdemes, mert az egészségtelen viszonyulást alakít ki a gyerekhez, gyerek neveléshez.


Olvasd el Bruno Bettelheim: Az elég jó szülő című könyvét!

2023. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!